Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  19. 4. 2021

4 důvody, proč vyzkoušet sportovní koloběžku

I bez pedálů můžete sbírat kilometry. Koloběžka prožívá svou renesanci a už dávno není jen hračkou pro děti. Stala se oblíbeným přemisťovadlem i plnohodnotným sportovním náčiním, které stojí za to vyzkoušet. Sepsali jsme pro vás čtyři důvody proč i my, zarytí cyklisti, občas sesedneme z kola a jdeme si trhnout nohou na koloběžce.

 

1. Zažijete zábavu i adrenalin

Koloběžka je jako stroj času. V mžiku vás vrátí do dětství. Budete si na ní užívat tu samou bezstarostnost a radost z pohybu, na kterou jste kvůli každodenním starostem v dospělosti zapomněli. Hřát na srdci vás bude i fakt, že při koloběhu prý člověk spaluje až o 30 % víc energie, než při jízdě na kole. No a pokud jste závislí na adrenalinu, pořiďte si crossovou koloběžku a pusťte to z kopce dolů v jakémkoliv terénu.

 

Koloběžka Crussis CrossKoloběžky Crussis

 

2. Protáhnete celé tělo

Kromě rukou a nohou zapojíte při koloběhu i břišní a zádové svaly. Jízdu na koloběžce dokonce doporučují někteří fyzioterapeuti jako prevenci proti bolestem krční a bederní páteře. Koloběh je navíc šetrný ke kloubům, takže dolní končetiny na kolobce netrpí tak moc, jako při běhu či rychlé chůzi.

 

3. Vejdete se s ní (skoro) všude

Koloběžka je menší, lehčí a obratnější než kolo. Stojí se na ní jen kousek nad zemí, takže poskytuje i lepší stabilitu. Oceníte to hlavně ve městě, až budete kličkovat mezi lidmi, auty a dalšími překážkami. Když ve městě potřebujete překonat větší vzdálenost, pohodlně ji naložíte do tramvaje, trolejbusu nebo metra a většina řidičů MHD nad kolobrndou přimhouří oko. Koloběžka nemá pedály, přehazovačku ani horní rámovou trubku. Do kufru auta ji sbalíte o něco snáz než kolo, takže ji s sebou budete častěji brát na výlety.

 

Koloběžka Crussis ActiveKoloběžka Crussis UrbanKoloběžky Crussis

 

4. Ušetříte za údržbu a servis

Koloběžka má mnohem méně dílů než jízdní kolo, takže i šance, že se něco pokazí nebo rozbije, je menší. I na běžném předsezónním servisu byste měli ušetřit, protože technik nebude muset provádět tolik úkonů. A kromě peněženky šetří koloběžka i přírodu. Pohyb bez motoru je ekologický a méně použitých komponentů znamená logicky i menší zátěž pro životní prostředí při výrobě.

 

BONUS: Budete cool jako Jarda Jágr

Koloběžku Crussis si Jarda už nenechal zatajit a prohání se na ní stejně rád jako na svém Crussis elektrokole.

 

Koloběžky CrussisJaromír Jágr jezdí na koloběžkách Crussis

 


 

Další četní pro cyklisty i koloběžkáře:

Jak se nechovat na cyklostezkách Do práce na kole Věci, které stojí za to vozit na kole i koloběžce