Kolo na operák

Operativní leasing je ideálním řešením pro hoteliéry, kteří chtějí pro hosty zřídit cyklopůjčovnu, pro podnikatele, kteří hledají "zdravý" benefit pro zaměstnance i pro nadšence do kol, kteří chtějí mít doma vždy nejposlednější model. Kolo nebo elektrokolo tak nemusíte nutně kupovat. Můžete si ho pronajmout.

 

Operák jako cesta k vlastní hotelové flotile nebo zaměstnanecký benefit

Pro hoteliéry je operativní leasing rychlou cestou, jak rozšířit své služby o půjčovnu kol a elektrokol pro ubytované hosty. Ostatní podnikatelé operák využívají, aby nabídli zaměstnancům zdraví prospěšný benefit a motivovali je k pohybu. Firemní kola pak fungují podobně jako služební auta. Zaměstnanci je využívají na dojíždění do práce, na krátké cesty po městě (třeba na oběd) nebo k volnočasovým aktivitám.

Velkou výhodou pro zaměstnavatele je i to, že náklady spojené se zapůjčením kol představují daňově uznatelný náklad v rozsahu užití s možností odpočtu DPH, či snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění až ve výši 34 % z výše splátky.

 

Kolo na operativní leasing jako cesta k hotelové flotile

 

Další výhody:
– Nejefektivnější a nejekologičtější forma dopravy zaměstnanců, úspora parkovacích nákladů
– Řešení dopravy nově přijatých zaměstnanců do zaměstnání spojené s úsporou nákladů na svozy zaměstnanců
– Pro zaměstnavatele představuje daňově uznatelný náklad v rozsahu služebního užití s možností odpočtu DPH
– Pro zaměstnance nepředstavuje v rozsahu služebního užití zdanitelný příjem. V rozsahu soukromého použití je možné příjem osvobodit od daně a dosáhnout tak úspory až 31,1% hodnoty benefitu na odvodech daně z příjmů a pojistného na sociální a zdravotní pojištění
– Snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění pro zaměstnavatele až ve výši 34% z výše splátky
– Možnost zajištění monitoringu služebního a soukromého využití v rámci možností daných legislativou ČR, zejména pak pravidly GDPR, elektronickou knihu jízd
– Kompletní daňový a právní servis spočívající zejména v nastavení dohod o užívání se zaměstnanci, přípravě vnitřních směrnic, využití možnosti osvobození u soukromého užití ze strany zaměstnanců, atd.

I pro firmy a hoteliéry platí, že součástí leasingové splátky je pojištění, záruka a cykloasistence na 24 měsíců. Navíc lze do splátek zahrnout jakýkoliv servisní balíček, takže se o bezvadný stav flotily stará leasingová společnost.

 

Kolo na operativní leasing pro osobní využití

Pořídit si pořádné kolo nebo elektrokolo vyžaduje investici v řádech vyšších desítek tisíc korun. Ne každý ale chce takovou částku vydat najednou. Operativní leasing je způsob, jak si výdaje rozložit v čase a po smluvené době kolo vyměnit za úplně nové.

Jako bonus je součástí leasingové splátky i pojištění, záruka a cykloasistence na 24 měsíců. A do splátek lze zahrnout jakýkoliv servisní balíček, takže se s případnými opravami a údržbou nebudete muset trápit doma.

 

Jak na operativní leasing a jaká kola se dá pronajmout?

V rámci operativního leasingu si můžete pronajmout jakékoliv kolo z nabídky Mojekolo. Operák vyřídíte na kterékoliv kamenné prodejně Mojekolo, případně na naší infolince 725 855 888 a na e-mailu obchod@mojekolo.cz.