Zboží s prodlouženou zárukou

Taky se vám už stalo, že jste si koupili hezkou novou věc a těsně po uplynutí záruční doby přestala fungovat? Takovou smůlu zažil asi každý, ale výrobci jako Ghost, Lapierre, Norco a další věří svým produktům natolik, že nabízí prodlouženou záruku na rám nebo další komponenty. V případě poruchy tak můžete zboží reklamovat po dobu až 5 let.

Většina prodávaného zboží má zákonem danou 2letou záruční dobu. V následující tabulce zjistíte, u kterých výrobců můžete počítat s prodlouženou zárukou. Uvedené údaje jsou platné k 1. 5. 2021. Detailní a aktuální informace o záručních lhůtách vám rádi sdělíme na naší zákaznické lince.

 

Značka Prodloužená záruka Poznámka
GHOST 5 let na rám Platí jen pro 1. majitele.
LAPIERRE 5 let na rám Platí jen pro 1. majitele a nevztahuje se na starší modely DH a Froggy.
NORCO Doživotní záruka na rám Doživotní záruka se vztahuje na kola od roku 2014 a novější, stačí zaregistrovat své kolo.  Program crash replacement platí jen pro 1. majitele.
Crash replacement
PELLS 3 roky na rám a všechny ostatní komponenty Pells Platí jen pro 1. majitele
3 roky Pells Stay Safe Při pádu a rozbití helmy Pells poskytne 50% slevu na nákup nové helmy. Platí jen pro 1. majitele po dobu 3 let od zakoupení.
LOOK Doživotní záruka na rám a vidlici + Crash replacement Zaregistrujte své kolo LOOK do 30 dnů od data nákupu a prodloužíte tím záruku na doživotí (dle podmínek záručních zásad). Při registraci do 10 dnů od data nákupu získáte navíc program výměny kola po pádu Crash replacement.
3 roky na pedály Zaregistrujte své pedály LOOK do 30 dnů od data nákupu a prodloužíte tím záruku na 3 roky v souladu s podmínkami záručních zásad.
CONWAY 5 let na hliníkový rám  
3 roky na karbonový rám
ROCK MACHINE 5 let na rám u modelů 2020 a novějších Platí jen pro 1. majitele s prohlídkou u autorizovaného prodejce Rock Machine alespoň 1x ročně.
3 roky na rám u modelů 2019 a starších
KROSS Doživotní záruka na hliníkové rámy Platí jen pro 1. majitele s prohlídkou u autorizovaného prodejce Kross alespoň 1x ročně.
5 let na karbonové rámy a celoodpružené rámy
HAIBIKE 5 let na rám Platí jen pro 1. majitele.
4EVER 3 roky na celé kolo Neplatí na spotřební věci a mechanické opotřebení.
MERIDA Doživotní záruka po celou dobu životnosti rámu Platí jen pro 1. majitele a nevztahuje se na celoodpružené rámy se zdvihem 140 mm a vyšším.
3 roky na celoodpružené rámy Platí jen pro 1. majitele a kola se zdvihy nad 140 mm.
5 let na pevné hliníkové i karbonové vidlice Platí jen pro 1. majitele.
GIANT/LIV 5 let  
CRATONI 3 roky Crash Replacement Při pádu a rozbití helmy Cratoni poskytne 50% slevu na nákup stejného nebo srovnatelného modelu helmy. Platí jen pro 1. majitele po dobu 3 let od zakoupení.