Jak sestavit kolo z krabice?

Pokud jste zvolili běžný způsob dopravy a převzali balík, dělí vás od první vyjížďky na novém kole jen pár jednoduchých montážních kroků. Ke každému kolu vždy dostanete záruční list, fakturu a sadu imbusových klíčů, abyste si mohli kolo snadno a rychle připravit k jízdě.

Čtěte více >>

 

Jak si nastavit správný posed na kole?

Správně nastavený posed zlepšuje jízdní komfort a pomáhá předcházet bolestem zad, kolen, kloubů či zápěstí. Správný posed zaručuje také nejefektivnější přenos síly do pedálů. Při nákupu kola na prodejně MOJEKOLO vám správnou polohu sedla a pozici za řídítky nastaví vyškolený personál. Pokud jste ale kolo kupovali přes internet a dorazilo k vám přepavní službou, přečtěte si, jak si posed nastavit doma.

Čtěte více >>

 

Jakou výbavu se vyplatí vozit na kole?

Vytipovali jsme 12 kousků cyklo výbavy, na které byste neměli zapomenout, když vyrážíte na kolo. Co si vzít s sebou, aby vás nepřekvapila zima, déšť, žízeň, porucha a další nepříjemnosti?

Čtěte více >>

 

Jak si připravit kolo na sezonu v 5 krocích?

Počasí už si říká o pořádný cyklo výlet a váš dvoukolový miláček ještě pořád odpočívá v přítmí sklepa nebo garáže? Než letos poprvé šlápnete do pedálů věnujte mu trochu péče, ať vás může celou sezonu zase spolehlivě vozit.

Čtěte více >>

 

Jak zazimovat jízdní kolo?

Kolo si zaslouží celoroční péči, ale obzvlášť po sezóně byste mu měli věnovat pár minut navíc. Správná posezónní údržba vám ušetří spoustu času a starostí na jaře, až budete chtít vjet do nové sezóny.

Čtěte více >>

 

Jak zazimovat elektrokolo a co s baterií, když se v zimě nejezdí?

Péče o elektrokolo je téměř stejná, jako u běžného kola. Motor i elektronické součástky jsou v podstatě bezúdržbové. Jen baterie vyžaduje důslednost a pravidelnost. A platí to i v případě, že se právě chystáte uložit elektrokolo k zimnímu spánku. Co tedy s elektrokolem a jeho baterií, když se v zimě nejezdí?

Čtěte více >>

 

Jak je to s dojezdem, kapacitou a životností baterií pro elektrokola?

Co znamenají Wh, Ah a další hodnoty? Jak baterie ovlivňuje dojezd? Jakou má životnost a jak se o ní starat? Do jednoho článku jsme sepsali všechno, co jste kdy chtěli vědět o akumulátorech pro elektrokola, ale neměli jste se koho zeptat.

Čtěte více >>