Reporty

Dina třetí v Lucembursku a výborný výkon Štočka v Německu

Dina třetí v Lucembursku a výborný výkon Štočka v Německu

Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. V prvním případě vybojoval Márton Dina pódium v podobě konečného třetího místa, v druhém si vedl výborně ve špičkové konkurenci Matúš Štoček, který závod dokončil ve druhé skupině a uzavíral tak první dvacítku pořadí jako druhý nejlepší z týmů kontinentální úrovně.

ATT Investments na Tour de Hongrie bodoval hned několikrát

ATT Investments na Tour de Hongrie bodoval hned několikrát

ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži. V jedné ze dvou profilově nejtěžších etap se Márton Dina posunul na průběžné osmé místo v celkové klasifikaci, získal přitom bílý dres nejlepšího domácího závodníka a ten mu zůstal i po skončení závodu. V konkurenci dvaadvaceti týmů nechali za sebou cyklisté ATT Investments, kteří skončili na čtvrtém místě, osm týmů nejvyšší světové divize.

Úspěšný závodní víkend pro ATT Investments

Úspěšný závodní víkend pro ATT Investments

Od středy do soboty závodila jedna skupina cyklistů ATT Investments v Srbsku a Bosně Hercegovině na etapovém závodě Belgrade Banjaluka, kde se dokázal třikrát umístit v první desítce Pavel Kelemen, přičemž nejlépe byl klasifikován na čtvrtém místě. Početnější část týmu absolvovala o víkendu dva závody ŠKODA CUP 2023 českého poháru v silniční cyklistice, z něhož si odvezla jedno druhé a po dvou třetích místech, o něž se zasloužili Márton Dina a Jan Kašpar.

Jakoubek na Lapierre čtvrtý na Slezanskim Mnichu v Polsku

Jakoubek na Lapierre čtvrtý na Slezanskim Mnichu v Polsku

Slezanski Mnich je tradiční polská jednorázovka, kam obvykle směřuje početná česká cyklistická výprava. Ani letošek nebyl výjimkou. V silné domácí konkurenci se tu objevily dresy ATT Investments, Elkov-Kasper, Tufo Pardus Prostějov, ČEZ Cyklo Team Tábor či CK Příbram Fany Gastro. Závodilo se hodně, ale nakonec závod vyústil do hromadného spurtu. Za třemi polskými sprinterskými specialisty skončil na čtvrtém místě Tomáš Jakoubek z ATT Investments.

Závodu Trenčínským regionem dominovali cyklisté ATT Investments

Závodu Trenčínským regionem dominovali cyklisté ATT Investments

O uplynulém víkendu neměli cyklisté ATT Investments naplánován žádný závod z kalendáře UCI. Tuto mezeru vyplnili účastí jednak na kritériu v Soběslavi, které dokončil na druhém místě Jan Kašpar, a především účastí na čtyřdílném mezinárodním etapovém závodě Trenčínským regionem. Na Slovensku zcela dominovali, když vyhráli všechny etapy, celkovou klasifikaci, bodovací i vrchařskou soutěž a stali se i nejlepším týmem.

Vítězství pro ATT Investments ve Velké Bíteši

Vítězství pro ATT Investments ve Velké Bíteši

První závod Českého poháru v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2023 vyvolával před startem dvojnásobné napětí oproti předešlým ročníkům. Jestliže do loňska tým ATT Investments sice šlapal na paty dlouhodobě nejlepšímu českému kontinentálním týmu Elkov-Kasper, tak pro letošek posílil natolik, že se vedení nebálo sdělit do světa, že jedním z cílů je stát se českou jedničkou. A Velká Bíteš měla být první prověrkou tohoto záměru. Vyšla naprosto skvěle. ATT Investments předvedl úžasný týmový výkon a skvělou taktickou práci a v závodu zcela dominoval.

Otruba na Lapierre celkově čtvrtý na Tour of Rhodes

Otruba na Lapierre celkově čtvrtý na Tour of Rhodes

V právě uplynulém týdnu soutěžily dvě skupiny cyklistů ATT Investments na závodech v Řecku a Slovinsku. V etapovém závodě Tour of Rhodes se po druhé etapě posunul Matúš Štoček na průběžné druhé místo. V poslední nejtěžší etapě na úplně nejlepší nestačil, ale zastoupil ho Jakub Otruba, kterého páté místo v etapě vyneslo na konečnou čtvrtou pozici. V jednorázovém závodě GP Slovenian Istria dokončil jako nejlepší ze tří českých týmů Mihkel Räim na jedenáctém místě.

Štoček při Rhodes GP bral čtvrté místo a dvacet UCI bodů

Štoček při Rhodes GP bral čtvrté místo a dvacet UCI bodů

Po vítězství Jakuba Otruby v etapovém závodě Visit South Aegean Islands pokračovala totožná sestava dalšími dvěma závody na řeckém Rhodosu. V jednorázovém závodě Rhodes GP získal v sobotu za čtvrté místo dvacet UCI bodů Matúš Štoček. V neděli při kritériu Independent Rhodes Circuit přidal do seznamu velmi dobrých výsledků druhé místo Jakub Otruba. Druhá skupina absolvovala etapový závod Istrian Spring Trophy. Zde zviditelnil barvy ATT Investments především Mihkel Räim účastí v denním úniku a šestým místem v závěrečné etapě.

Jakub Otruba na Lapierre vítězem Visit South Aegean Islands

Jakub Otruba na Lapierre vítězem Visit South Aegean Islands

První start v novém dresu a hned vítězný! Jakub Otruba i vybraný tým ATT Investments zvládli svůj první sezónní start na řeckém dvoudenním etapáku kategorie 2.2 mimořádně úspěšně. Vysoké ambice, které se vedení týmu nezdráhalo před začátkem sezóny veřejně ventilovat, se ukazují jako oprávněné. K nejcennější trofeji navíc jezdci ATT Investments přidali vítězství ve sprinterské soutěži i v týmech.

Kelemen osmý na Trofej Umag v Chorvatsku

Kelemen osmý na Trofej Umag v Chorvatsku

První skupina cyklistů ATT Investments zahájila sezónu ve středu v Chorvatsku při Trofej Umag. Oproti tradici se podařilo odjet trojici jezdců a utkat se o vítězství. Třináct sekund za nimi dorazil početný peloton, z něhož na páté pozici dospurtoval Pavel Kelemen, takže mu v konečném účtování patřilo osmé místo a tři UCI body.

VIDEO: Slavík na Ghost potřetí zlatý na městském sjezdu v Chile

VIDEO: Slavík na Ghost potřetí zlatý na městském sjezdu v Chile

Dramatický víkend se spektakulárním zakončením má za sebou Tomáš Slavík. Pád v poslední tréninkové jízdě měl být smutnou tečkou za závodem, "Datel" ale zaťal zuby a s poraněnými vazy nastoupil do finálové jízdy Red Bull Valparaíso Cerro Abajo Urban DH 2023. Nakonec zajel nejlepší čas dne a navzdory zranění vybojoval svoje třetí chilské zlato.

Závodníci ATT Investments na druhém španělském kempu před zahájením závodní sezóny

Závodníci ATT Investments na druhém španělském kempu před zahájením závodní sezóny

Zatímco týmy úrovně World a Pro začaly závodit už v lednu, většina kontinentálních týmů vstoupí do závodního kolotoče v březnu. Patří mezi ně i český ATT Investments. Znamená to, že zimní příprava se chýlí ke konci. Jejím důležitým prvkem bude druhý dvanáctidenní španělský kemp, na němž se sejde kompletní tým od 10. února. Zajímali jsme se, zda vše, co se týče plánů, probíhalo bez komplikací a za tím účelem jsme oslovili sportovního ředitele Petra Kaltofena.