Reporty

ATT Investments ovládlo Český pohár v silniční cyklistice: Otruba absolutním vítězem

Poslední závod ze sedmidílné série Českého poháru v silniční cyklistice mužů Elite a U23, který se uskutečnil v neděli 24. září v Lovosicích, rozhodl s konečnou platností o vítězích této celoroční národní soutěže. ATT Investments ovládlo tři ze čtyř vyhlašovaných soutěží. Jakub Otruba se stal absolutním vítězem, Karel Camrda vyhrál kategorii jezdců do 23 let a ATT Investments se stalo nejúspěšnějším týmem.

Jaký byl 5. ročník dětského závodu Junior cup 2023?

Velký závod pro malé cyklisty se letos konal už popáté. Do Šimkových sadů v Hradci Králové se 20. 8. 2023 sjeli nejmenší cyklonadšenci, aby poměřili síly na MTB trati. Počasí vyšlo, takže rekord v počtu účastníků byl letos opět prolomen.

10. ročník JBC 4X Revelations ovládl podesáté Tomáš Slavík na Ghost

O uplynulém víkendu 14.-15.7.2023 se v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou uskutečnil jubilejní 10. ročník závodu světové série ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations, který byl i letošním finálovým závodem seriálu 4X Pro Tour. Rozhodlo se tu tedy nejen o vítězi daného závodu, ale také celého letošního seriálu.

Cyklisté ATT Investments vyhráli na Gemenc Grand Prix týmovou soutěž

Závodníci ATT Investments opět rozšířili při maďarském etapovém závodě Gemenc Grand Prix svou letošní bilanci úspěchů i sbírku UCI bodů. Tomáš Jakoubek dojel v poslední etapě na druhém místě a celkově skončil pátý. Sedmé místo v konečné klasifikaci přidal Matúš Štoček. Celý tým vybojoval prvenství v týmové soutěži.

Jakub Otruba na Lapierre Mistrem České republiky v časovce jednotlivců

Časovka jednotlivců na českém šampionátu byla jedním z nejdůležitějších letošních cílů Jakuba Otruby, který letos posílil český kontinentální ATT Investments. Přizpůsobil tomu přípravu, od týmu dostal veškerou potřebnou podporu včetně špičkového materiálu a vše nakonec vyústilo v republikový titul. Časovku za velkého horka zvládl velmi dobře i po taktické stránce, kdy si dokázal výborně rozvrhnout síly, takže po relativně vlažnějším začátku se neustále posouval v pořadí dopředu, až z toho byl jasný titul. Stříbro bral Petr Kelemen, bronz Mathias Vacek.

První mezi ženami, 4. celkově. Peggy Marvanová ovládla Trans Balkan Race

Na extrémní výkony jsme u naší ambasadorky Markéty "Peggy" Marvanové tak nějak zvyklí. Dvakrát absolvovala americký Great Divide Mountain Bike Race (4 500 km), vyhrála nejdelší závod horských kol American Trail Race (8 100 km) a letos ovládla i Trans Balkan Race. Cílovou pásku 1 330 km dlouhého závodu protla 7. června s časem 5 dní 11 hodin 37 minut, což ji zajistilo vítězství mezi ženami a 4. místo celkově.

Human Fish Gravel: 300 km Julskými Alpami a 6. místo pro našeho produkťáka Petra

Human Fish Gravel je mezinárodní třídenní etapový závod na gravelových kolech. Jede se v okolí jezera Bled a Julských Alp ve Slovinsku. Celkem 3 etapy s převýšením více než 6 500 m měří dohromady přes 300 km. Na startu se letos v květnu sešli závodníci z celé Evropy. Své zástupce tu měli domácí Slovinci, pak Italové, Holanďané, Maďaři, Rakušané, Litevci, Belgičani a taky Češi. Mezi nimi i produktový manažer Mojekolo, Petr.

Dina třetí v Lucembursku a výborný výkon Štočka v Německu

Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. V prvním případě vybojoval Márton Dina pódium v podobě konečného třetího místa, v druhém si vedl výborně ve špičkové konkurenci Matúš Štoček, který závod dokončil ve druhé skupině a uzavíral tak první dvacítku pořadí jako druhý nejlepší z týmů kontinentální úrovně.

ATT Investments na Tour de Hongrie bodoval hned několikrát

ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži. V jedné ze dvou profilově nejtěžších etap se Márton Dina posunul na průběžné osmé místo v celkové klasifikaci, získal přitom bílý dres nejlepšího domácího závodníka a ten mu zůstal i po skončení závodu. V konkurenci dvaadvaceti týmů nechali za sebou cyklisté ATT Investments, kteří skončili na čtvrtém místě, osm týmů nejvyšší světové divize.

Úspěšný závodní víkend pro ATT Investments

Od středy do soboty závodila jedna skupina cyklistů ATT Investments v Srbsku a Bosně Hercegovině na etapovém závodě Belgrade Banjaluka, kde se dokázal třikrát umístit v první desítce Pavel Kelemen, přičemž nejlépe byl klasifikován na čtvrtém místě. Početnější část týmu absolvovala o víkendu dva závody ŠKODA CUP 2023 českého poháru v silniční cyklistice, z něhož si odvezla jedno druhé a po dvou třetích místech, o něž se zasloužili Márton Dina a Jan Kašpar.

Jakoubek na Lapierre čtvrtý na Slezanskim Mnichu v Polsku

Slezanski Mnich je tradiční polská jednorázovka, kam obvykle směřuje početná česká cyklistická výprava. Ani letošek nebyl výjimkou. V silné domácí konkurenci se tu objevily dresy ATT Investments, Elkov-Kasper, Tufo Pardus Prostějov, ČEZ Cyklo Team Tábor či CK Příbram Fany Gastro. Závodilo se hodně, ale nakonec závod vyústil do hromadného spurtu. Za třemi polskými sprinterskými specialisty skončil na čtvrtém místě Tomáš Jakoubek z ATT Investments.

Závodu Trenčínským regionem dominovali cyklisté ATT Investments

O uplynulém víkendu neměli cyklisté ATT Investments naplánován žádný závod z kalendáře UCI. Tuto mezeru vyplnili účastí jednak na kritériu v Soběslavi, které dokončil na druhém místě Jan Kašpar, a především účastí na čtyřdílném mezinárodním etapovém závodě Trenčínským regionem. Na Slovensku zcela dominovali, když vyhráli všechny etapy, celkovou klasifikaci, bodovací i vrchařskou soutěž a stali se i nejlepším týmem.