1. 4. 2021

Poměřte síly s cyklisty z celé ČR. Registrujte se do výzvy Do práce na kole

Pojďte s námi zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky! A je jedno, zda chodíte pěšky nebo dojíždíte do práce nebo školy na kole či koloběžce. Do práce na kole je celostátní výzva, do které se může zapojit každý. My v MOJEKOLO jako oficiální partneři akce do toho jdeme. Zapojte se letos i vy!

 

Jak to funguje

V průběhu celého měsíce května si zapisujete své cesty na kole, skateboardu, bruslích nebo pěšky do registračního systému a každý den máte možnost porovnat se s ostatními účastníky z celé ČR. Cílem není podávat co nejvyšší sportovní výkony, ale udržet se aktivní v květnu i v průběhu celého roku. Už teď se můžete registrovat a za svoje výkony pak vyhrát i parádní cyklo ceny.

 

5 důvodů proč se zúčastnit výzvy Do práce na kole

1. Zlepšíte si kondici: Splníte jedno z nejčastější novoročních předsevzetí – začít se víc hýbat.
2. Zpestříte si pracovní rutinu: Bezmotorové dojíždění je ještě zábavnější, když vyzvete kolegy v práci a porovnáte síly.
3. Poznáte nové lidi: Zapojíte se do komunity lidí, jimž není dění okolo nich lhostejné.
4. Přispějete k vývoji udržitelného města: Nahrané trasy v aplikaci přispívají k rozvoji města a pohybu po něm.
5. Vyhrajete ceny: Na konci výzvy probíhá slosování o hodnotné výhry od partnerů akce.

Registrace: do 30. 4. 2021
Termín výzvy: 1. — 31. 5. 2021

 

Registurjte se do výzvy

 

O výzvě Do práce na kole

Do práce na kole je celostátní výzva, do které se může zapojit úplně každý. Akci pořádá spolek AutoMat už od roku 2011 vždy v květnu. V roce 2019 se květnové výzvy zúčastnilo rekordních 19 576 Čechů, kteří se celý měsíc přepravovali udržitelně.

V roce 2020, během jubilejního 10. ročníku, podniklo 15 813 účastníků celkem 393 000 bezmotorových cest a v součtu urazili 3 821 000 km „na vlastní pohon“ – na kole, koloběžce, pěšky, poklusem. A to znamená 493 tun ušetřeného CO2, které by jinak z výfuků skončilo v ovzduší.

 

Startovné pro dámyDo práce na kole trikoStartovné pro pány

 

Bude se hodit při cestách do práce
 

1. Dobrá helma, co chrání a dobře vypadá

Pokud řešíte styl, omrkněte americké helmy Electra, pokud spíše variabilitu sáhněte po značce Cratoni z Německa, která nabízí celou řadu modelů od lehkých silničních helem, po robustní integrální enduro přilby.

NÁŠ TIP: Jak vybrat helmu na kolo 

 

CratoniCratoni

 

2. Nepromokavá bunda, kdyby vás překvapila přeháňka

Italská značka Santini šije prvotřídní oblečení na kolo. O jejich kvalitě svědčí i to, že v něm jezdí vrcholoví sportovci na závodech mezinárodní cyklistické unie UCI.

NÁŠ TIP: Co nesmí chybět cyklistovi v šatníku, když je venku 10 °C a méně  

 

SantiniSantini

 

3. Cyklokomputer, který změří rychlost a spočítá kilometry

Kvalitní, cenově dostupné a jednoduché na ovládání tachometry vyrábí německá firma CicloSport. Mezi základními modely najdete jak drátové, tak bezdrátové verze cyklocomputerů. Pořídit si můžete i chytrou navigaci, která vám vždycky ukáže cestu.

 

CicloCiclo

 

4. Kvalitní světla, ať jste mezi budovami i auty líp vidět

Spojit funkčnost, praktičnost a styl umí australský výrobce světel Knog jako málokdo. Světla na kolo všech rozměrů a výkonů si svým minimalistickým designem získaly bikery na celém světě. PS Svíťte i přes den.

NÁŠ TIP: 5 zásadních parametrů při výběru světla na kolo

 

Knogknog

 

5. Zámky, ať kolo najdete tam, kde jste ho nechali

Na dobré kolo to chce dobrý zámek. Zajímavou službu nabízí americká značka Kryptonite. Při ztrátě klíče vám pošlou nový a s nákupem jejich zámku si můžete svoje kolo připojistit proti krádeži. Když se zloději podaří překonat zámek Kryptonite, vyplatí vám firma odškodnění podle „tarifu“, který si předplatíte.

 

KryptoniteKryptonite