Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  26. 5. 2021

Zaostřeno na kolo Evy Samkové. Nová láska? Gravel!

Královnu snowboardcrossu Evu Samkovou nemusíme nikomu dlouze představovat. Její nové kolo si ale pár vět zaslouží. Nedávno se na nás Eva obrátila s tím, že by si chtěla pořídit gravel. A jelikož je Eva "ghosťačka", volba byla jasná.

 

Ghost Road Rage Evy Samkové

Eva zatím jezdila na celoodpruženém modelu Ghost SLAMR 9.9 LC 2020 (představovali jsme zde) a při natáčení pořadu České televize Českem nejen za sportem na něm projela republiku od západu na východ. Ke své all-mountain mašině ale hledala něco univerzálnějšího – kolo, které projede terénem a bude rychlé i na silnici. A přesně takové jsou gravely. Volba padla na "stěrkolet" s označením Ghost Road Rage Endless 8.7 LC (již vyprodáno).

 

Eva Samková a GhostEva Samková a její nový GhostEva Samková a cyklo oblečení Santini

 

Model je postaven na špičkovém karbonovém rámu s pevnými osami a díky širším plášťům zvládne kamení i kořeny. Road Rage se Evě líbil tak, jak vyjel z fabriky, takže žádné modifikace neproběhly. Stačilo našroubovat nášlapy Exustar MTB PM213 a mohla vyrazit. My jsme jí ke kolu přidali ještě pár praktických drobností. Třeba helmu HJC Ibex 2.0, která se ke gravelu stylově parádně hodí, nebo sadu blikaček Knog Cobber Mid s neuvěřitelným úhlem svícení 330°, aby byla viditelná ze všech stran.

 

Zaostřeno na gravel Evy Samkové
Helma HJCGhost Road RageDres SantiniKraťasy Santini

 

Evina gravelová výbava:

1. Helma HJC Ibex 2.0
2. Kolo Ghost Road Rage Endless 8.7 LC (již vyprodáno)
3. Košík na lahev SKS Pure
4. Kraťasy Santini Selva Donna Lady
5. Dres Santini Donna Sasso Lady
6. Sada blikaček Knog Cobber Mid Twinpack
7. Zvonek Knog Oi Lux
8. Rukavice Santini MTB Gloves
9. Tretry Exustar MTB SM3010
10. Pedály Exustar MTB PM213

 

Eva Samková, Ghost a světla KnogEva Samková, zvonek Knog, rukavice SantiniEva Samková, pedály a tretry Exustar
Blikačky KnogZvonek KnogPedály ExustarTretry Exustar

 

Věděli jsme, že je Eva na svého gravela hodně natěšená, takže jsme si předání kola nechtěli nechat ujít. Domluvili jsme si společné setkání na Trutnov Trails s tím, že si její první svezení zvěčníme. Po prvním šlápnutí už Eva nechtěla dát Road Rage z ruky a z fotek je jasné, že přeskočila jiskra.

 

Eva Samková a GhostEva Samková a Ghost Road Rage

 

Eva a její úspěchy

S lyžováním začala ve dvou letech, v sedmi přesedlala na snowboard. Nejdříve se věnovala freestyle snowboardingu, ale po pár zraněních přešla na snowboardcross. Sérii úspěchů odstartovala Eva Samková v roce 2010 titulem juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu, který o rok později obhájila. S typickým namalovaným knírkem si pak v roce 2014 dojela pro zlato na Olympiádě v Soči a o čtyři roky později získala bronz na zimních hrách v Pchjongčchangu.

Z televizní obrazovky ji známe ze sportovního, adrenalinového, gastronomického a poznávacího cestopisu Českem nejen za sportem, který navazuje na první sérii "Alpami nejen za sněhem". V letošní sérii vystřídalo alpskou zimu české léto a tomu také Eva přizpůsobila své aktivity. Lyže vyměnila za kolo, snowboard za longboard, túry na skialpech za pěší nordic walking procházky. Do jakých dalších aktivit se Eva v pořadu pustila, sledujte každý čtvrtek až do 10. 6. ve 21:00 na ČT2.

 

Dobročinná aukce kola Evy samkové

Poznali spolu dřinu, když ladili formu na snowboardcrossové mistrovství světa 2021 ve Švédsku. Ale užili si i kopec zábavy, když brouzdali Českem při natáčení televizního pořadu "Českem nejen za sportem". Teď jde celoodpružený GHOST Evy Samkové do aukce a Mojekolo, jako organizátor akce, věnuje výtěžek dětem z projektu Klokánek. Od 25. 3. 2022 se do dobročinné aukce můžete zapojit i vy.

 

Kolo Evy Samkové

 


 

Psali jsme o kolech slavných:

Zaostřeno na kolo Damjana Siriškiho Zaostřeno na kolo Evy Samkové Zaostřeno na kolo Peggy Marvanové