3. 5. 2021

Zaostřeno na kolo 'Peggy' Marvanové, nejlepší české ultramaratonské cyklistky

Markéta 'Peggy' Marvanová je nejlepší ultramaratonskou cyklistkou v Česku. Za sebou má nejdelší MTB závody světa a nedávno odstartovala výzvu v Alpách nazvanou Korona Himaláje. Cílem je nastoupat výšku, která odpovídá všem 14 himalájským osmitisícovkám. Na jakém kole se Peggy do výzvy pustila?

 

Markétina silnička Lapierre Xelius

Když nám Peggy řekla o plánu nastoupat na alpských vrcholech přes 3 000 km, hned jsme věděli, že model Xelius od Lapierre bude do těchto podmínek nejlepší volbou. Xelius je totiž speciálem vyvinutým pro vrchaře, kteří závodí na nejnáročnějších podnicích World Tour.

V horách je každý gram navíc na kole znát, proto je rám i vidlice modelu Xelius z ultralehkého karbonu. Patentované Superlight vrstvení karbonu přináší jezdci kromě nízké váhy i extra komfort. A komfortu napomáhá i jedinečné napojení horních řetězových vzpěr přímo na horní rámovou trubku.

Aby mohla Peggy pohodlně sbírat výškové metry, dovybavili jsme ji kolo ještě několika dalším vychytávkami:

1. Silniční kolo Lapierre Xelius
2. Galusky Continental Competition
3. Držák telefonu SKS Compit
4. Obal telefonu SKS Compit Universal
5. Omotávka ESI grips RCT Wrap
6. Helma CRATONI C-Pro

 

Peggy Marvanová a její Lapierre Xelius
Lapierre XeliusGalusky ContinentalOmotávka ESIgripsCratoni C-Pro

 

Markétin bike Lapierre ProRace

Výzvu Korona Himaláje na alpských silnicích si Peggy vymyslela, aby aktivně překonala období pandemie. Její jméno je ale mnohem více spjato s ultramaratonskými MTB závody, které odjela na svém biku Lapierre ProRace SAT.

Zkratka SAT je označením pro speciální technologii, kterou Lapierre na svých kolech využívá. Jde o vložený elastomer mezi hlavní rámový trojúhelník a zadní vzpěry. Zadní vzpěry spolu se sedlovou trubkou umožňují elastomeru plnit funkci malého tlumiče, protože díky své pružnosti nechávají prostor pro vertikální pohyb zadního kola.

Na modelu ProRace si Peggy dojela pro svá zatím největší vítězství. V roce 2017 na něm vybojovala první místo v kategorii žen v extrémním závodu horských kol Tour Divide Race. O dva roky později zdolala 8 000 km dlouhou trať závodu American Trail Race, který startoval u Atlantického a končil u Pacifického oceánu. Jak její kolo tehdy vypadalo?

1. Horské kolo Lapierre ProRace 6.9 SAT
2. Pláště Continental Race King 29x2.2 racesport kevlar
3. Pedály Exustar MTB PM222
4. Gripy ESI grips Chunky Classic
5. Košík na lahev SKS Slidecage

 

Peggy Marvanová a její Lapierre proRace 6.9 SAT
Horské kolo Lapierre ProRacePláště ContinentalPedály ExustarESIgrips

 

Ultramaratonské úspěchy Peggy Marvanové

Markéta 'Peggy' Marvanová je česká vytrvalostní „ultra“ cyklistka, nejmladší pokořitelka amerického závodu The Great Divide Tour 2015 (4 418 km) a jeho vítězka v roce 2017. O dva roky později se stala v kategorii žen vítězkou nejdelšího MTB závodu světa American Trail Race, který startoval u Atlantického a končil u Pacifického oceánu. Závod dlouhý neuvěřitelných 8 100 km vedl přes 13 států USA a Peggy ho zvládla za úctyhodných 48 dní a 22 hodin. Své výkony často spojuje s pořádáním dobročinných sbírek. Jezdí dlouhodobě na kolech značky Lapierre.

Zdroj foto: Facebook fanpage Markéty Marvanové

 


 

Další cyklo čtení:

Rozhovor s Peggy Marvanovou Korona Himaláje 4 appky na kolo