20. 9. 2022

Zámek Kravaře hostil prezentace novinek 2023 z distribuce Schindler

Prodejci jízdních kol, elektrokol a doplňků z celého Česka se druhý zářijový týden sjeli do Kravař. V honosných prostorách tamního zámku se totiž konaly prezentace novinek pro rok 2023 z distribuce firmy Schindler a my jsme tak samozřejmě nesměli chybět. K vidění byly dosud neprezentované modely od Ghost a Lapierre i novinkové produkty ostatních značek, které má firma v portfoliu. Zvláštní pozornost pak prezentující věnovali značkám Fulcrum, FLR, Lumos, Adidas a Cyclus Tools, které velkoobchodní nabídku Schindler rozšířily teprve nedávno. Kromě Cyclusu (již brzy) je už teď najdete v nabídce Mojekolo.

 

Novinky v distribuci Schindler

Akce trvala 3 dny a byla rozdělena do 6 bloků, aby se všichni pozvaní obchodníci mohli na zámku v menších skupinkách prostřídat. Každý blok otevírala prezentace, ve které organizátoři dali prostor hlavně novinkovým značkám v portfoliu. Účastníci se tak mohli seznámit s profesionálním nářadím pro cykloservisy Cyclus Tools z Německa, se slunečními brýlemi světoznámé sportovní značky Adidas nebo s chytrými helmami Lumos, které nabízí vestavěná světla i blinkry a spoustu chytrých funkcí ovládaných mobilem.

 

 

Zámek KravařeZámek Kravaře

 

Zaujala i italská zapletená kola Fulcrum a široká nabídka treter a bot izraelského výrobce FLR. Svůj prostor v přednáškovém sále dostaly i novinky od Ghost a Lapierre, jejichž kola má Schindler ve výhradní distribuci. Ve výstavním sále pak organizátor nabídl výběr novinek od všech ostatních značek, které v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku velkoobchodně zastupuje.

Na stánku Knog zaujal alarm na kolo nazvaný Scout, který zvukovou signalizací a upozorněním v chytrém telefonu dá majiteli vědět, když někdo manipuluje s jeho kolem. Aplikace v mobilu dále umožňuje zjistit GPS souřadnice odcizeného kola. Alarm pro systémy iOS bude na Mojekolo dostupný už během letošního podzimu.

 

Knog Scout

 

SKS Germany na rok 2023 nachystalo celou řadu pump a blatníků, ale největší pozornost na sebe strhl univerzální zadní nosič, který se dá namontovat na všechny typy rámů od hardtailů po celopéra.

Na stánku Continental byla k vidění celá řada nových gravity plášťů a pestrou škálu nových barev a designu nabídli výrobci helem Cratoni a HJC. Italský výrobce oblečení Santini pak představil kompletně novou řadu oblečení na rok 2023 i ucelenou kolekci Terranova pro gravely.

 

 

Nejvíce zaujala kola

Zámecké nádvoří zaplněné novými, dosud nezveřejněnými modely pro rok 2023 se logicky těšilo největšímu zájmu hostů. Německý Ghost ukázal zcela nový gravel. Kolo v několika výbavových stupních včetně elektrické verze zatím podléhá informačnímu embargu, ale je se na co těšit.

 

GhostGhost

 

Úplnou novinkou byl i před pár dny odtajněný karbonový Riot Trail CF/LC Full Party. Zaujal i elektrický enduro stroj E-Riot EN AL Full Party. Třešničkou na dortu byl pak Lector FS SF World Cup v 2023 designu, tedy top verze celoodpruženého Lectora, na kterém závodí i děvčata z GHOST Factory Racing Teamu v čele s hvězdnou Anne Terpstrou.

Francouzský Lapierre postavil svou prezentaci hlavně na silničkách. Kolekci vévodil jubilejní model Xelius SL 75th postavený speciálně k výročí 75 let od založení značky a neméně zajímavý byl i Xelius SL 10.0, který poutal pozornost svým výrazným modrorůžovým lakováním.

 

LapierreLapierre

 

Krásné metalické barvy předvedly jak nižší výbavové řady vystavených Xeliusů, tak další modely Pulsium. V segmentu horských kol z Francie pak největší zájem vzbuzovaly XC modely XR 9.9 a XRM 8.9. Elektrokola pak reprezentovaly modely Overvolt s označením HT 5.5 a 7.6, TR 4.6 a asi nejzajímavější Overvolt AM 9.7.

Podle počtu novinkových kol, která Schindler na zámku v Kravařích představil, to vypadá, že po chudých kovidových letech, kdy výrobci nestíhali kompletovat a dodávat kola, se cyklistický svět pomalu vrací do normálu. Přejeme si, aby to byla pravda, a těšíme se, až výstavní vzorky kol vystřídají reálné prodejní modely, které budeme moci projet.

 


 

Další zajímavé čtení:

Lumos Adidas Continental