Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  1. 6. 2022

"Konečně držák na mobil, který funguje!" pochvaluje si SKS Compit ultrabikerka Peggy Marvanová

Markéta 'Peggy' Marvanová je nejlepší ultramaratonskou cyklistkou v Česku. Na svém kontě má vítězství na nejdelších MTB závodech světa a v době koronavirové podnikla výzvu nazvanou Korona Himaláje. Na kole v Alpách tehdy nastoupala výšku, která odpovídá všem 14 himalájským osmitisícovkám. Pro Peggy je prostě kolo tím, co pro normální lidi obývák, takže na výběru doplňků si dává záležet. Proč si vybrala držák od SKS Germany, popisuje ve své recenzi.

 

Pořádný držák mi dlouho chyběl

Dlouhé roky jsem byla nespokojená s držáky mobilu na kolo. “Proč je tak složité, aby konečně někdo přišel s něčím pořádným?” říkala jsem si mnohdy až rozzlobeně. Když jsem dělala v praze Messengera a rozvážela jídla a zásilky, dlouho mi chyběl pořádný držák. Zkusila jsem jich několik. Vždy bylo něco špatně.

Jednou povolil kloub na otáčení držáku, takže mobil padal a točil se, i když to nikdo nechtěl. Jindy rovnou celý držák připomínal jen hromádku plastu, co nedrží pohromadě, natož aby ještě držel mobil. Do některých držáků se pak můj mobil vůbec nevešel nebo to bylo o kousek a ztěžovalo to manipulaci.

V nepromokavých brašničkách určených speciálně na mobil bylo zase těžké mobil ovládat. Při dešti bylo ovládání mobilu přes plastový kryt skoro nemožné, takže jsem beztak musela mobil vyndávat a trápit se při jízdě s náročnou manipulací.

 

Peggy Marvanová

 

Mobil v něm drží a ani se nehne

Konečně loni jsem našla takový držák, jaký jsem dlouho hledala. Mobil v něm drží a ani se nehne. Snadno se s ním manipuluje, takže ho při lehkém cviku sundáte i nasadíte jednou rukou během jízdy. To je super hlavně v případech, kdy chci mobilem vyfotit nějakou momentku. Navíc tu je jeho minimalistické provedení – konec všem univerzálním ohrádkám – SKS Compit vítězí na plné čáře. Jsem extrémní gramař a zbytečnou zátěž na kole prostě nestrpím.

 

SKS CompitAdaptér na držák SKS CompitPeggy Marvanová s držákem SKS Compit

 

Výdrž držáku při jízdě terénem je skvělá. To je ostatně důvod, proč se nebojím a letos s ním vystartuji na vyhlášeném extrémním závodě 1000miles Adventure. Německý výrobce SKS Germany na svém webu pro jízdu v terénu doporučuje i lehčí a minimalističtější model držáku Compit Stem. Musím se přiznat, že terénní jízda s tímto modelem u mě vzbuzuje jisté pochybnosti. Ale nemám otestováno, soudím jen podle fotek.

 

SKS CompitSKS Compit

 

Plusy a mínusy držáku SKS Compit podle Peggy Marvanové

+ Pasuje na všechny smartphony, stačí si vybrat pouzdro, nebo nalepit SKS Compit Universal Adapter na váš obal
+ Pevné a spolehlivé uchycení mobilu na výšku i na šířku
+ Možnost uchycení světla nebo baterky k držáku pomocí SKS Compit Light Adapter
+ Pro deštivé počasí nabízí výrobce nepromokavý kryt s kapiškami SKS Smartbag
+ Nikam se nehne, ani když vjedete do terénu 
+ Možnost připojení speciální powerbanky SKS +Com/Unit Powerbank
 Zabere docela dost místa na řídítkách (dá se vyřešit verzí SKS Compit Stem k upevnění na představci)
 Pro někoho možná cena. Za mě je ale přiměřená kvalitě

 

Obal pro SKS CompitPowerbanka SKSSKS CompitŘada SKS Compit

 

Ultramaratonské úspěchy Peggy Marvanové
Markéta 'Peggy' Marvanová je česká vytrvalostní „ultra“ cyklistka, nejmladší pokořitelka amerického závodu The Great Divide Tour 2015 (4 418 km) a jeho vítězka v roce 2017. O dva roky později se stala v kategorii žen vítězkou nejdelšího MTB závodu světa American Trail Race, který startoval u Atlantického a končil u Pacifického oceánu. Závod dlouhý neuvěřitelných 8 100 km vedl přes 13 států USA a Peggy ho zvládla za úctyhodných 48 dní a 22 hodin. V době koronavirové podnikla výzvu nazvanou Korona Himaláje. Na kole v Alpách tehdy nastoupala výšku, která odpovídá všem 14 himalájským osmitisícovkám. Své výkony často spojuje s pořádáním dobročinných sbírek. Jezdí dlouhodobě na kolech značky Lapierre.

 


 

Další cyklo čtení:

Rozhovor s Peggy Marvanovou Kola Peggy Marvanové 4 appky na kolo