Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  21. 8. 2023

TEST: Boty INOV-8 Trail Talon 235 a 100 km chůze za den

Sto kiláků za den v botách INOV-8 Trail Talon 235, tolik má za sebou manager prodejen Mojekolo Marcel, který se v červnu vydal na dálkový pochod Brněnské vokruch vokolo Štatlu. Jak se mu v botách šlapalo, zhodnotil v krátké recenzi.

 

Na túru i na procházku

Hledal jsem boty, se kterými můžu vyrazit na túru do hor, ale i na delší procházky se synem. Právě z důvodu šířky chodidla dávám na chození po horách přednost trailovým běžeckým botám před pohorkami.

V botech INOV-8 Trail Talon 235 jsem měl předtím už něco nachozeno, takže jsem věděl, že mi perfektně padnou. Široká špička je přesně to, co od boty vyžaduju a "trail talony" tenhle požadavek spňují dokonale.

 

Ostrý 100km test

Samotný závod je otestoval na maximum. Ze 100 km bylo zhruba 25 km po asfaltu a dalších hádám 40 km po zpevněných polních cestách. A moje zkušenost? Boty jsou extrémně spolehlivé v terénu.

Za celých 100 km, ale ani za další kilometry po horách, se mi jedinkrát nestalo, aby bota podklouzla. To jsem u jiných bot zatím nezažil. Dost tomu nejspíš napomáhá i to, že je podrážka relativně tenká a člověk v ní má perfektní cit, takže dokáže každý kámen "obejmout" nohou a zabrat na správném místě.

 

Inov-8Inov-8

 

Mám v nich nachozeno zhruba 500 km a na podrážce téměř není znát opotřebení. Na svršku boty už vůbec ne. Tím, že se pochod šel i v noci, jsem si na konto připsal spoustu nakopnutých kamenů i otřenin. Na botách se to však nijak zásadně nepodepsalo.

Jelikož nejsem žádný profesionál a neměl jsem ani pořádně natrénováno, dala mi stovka fakt zabrat. Jít to znovu, když teď mám znalosti terénu, možná bych sáhnul po botách s větší tlumící vrstvou. Povrch trasy byl asi ze 75 % zpevněný, takže klouby dostávaly zabrat. Ale to je jen pohled amatérského turisty s omezenou znalostí správné techniky.

 

Sečteno podtrženo

Do terénu a na měkčí povrch bych žádné jiné boty nechtěl. Stejně tak na běhání v lese, kdy je spolehlivá tenčí podrážka, ve které máte perfektní cit, neocenitelná. Můžu říct, že INOV-8 Trail Talon 235 jsou nejpohodlnější boty v mém botníku.

 

Inov-8Inov-8

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Test bot Test bot Běžecké oblečení