26. 4. 2023

TEST: Boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podle Moniky Stejskalové, vítězky Beskydské sedmičky

Monika Stejskalová je mladá ultraběžkyně, která loni vyhrála B7 i Javornickou 100. V čem Monika aktuálně běhá a jak se jí v tom běhá, nám popsala v testu. Jak hodnotí boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max?

 

Sedne jako Popelce střevíček

V botách INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max běhám už přibližně půl roku, převážně delší běhy kolem 20-30 km tréninkově a ultraběhy kolem 50-100 km závodně. Momentálně mám v  tomto modelu naběhaných cca 2 000 km a s klidem můžu říct, že je to spolehlivá bota, která mě podrží skoro v každém terénu.

 

Inov-8

 

Bota mi sedla jako Popelce střevíček. Hned napoprvé. Nohu mám dlouhou 26,5 cm, ale G 300 Max jsem si vzala ve velikosti 27,5 cm (EU 42,5). Běžecké tenisky kupuju vždy alespoň o jedno číslo větší. Vyhovují mi boty, které mají širší špičku, což tento model od INOV-8 splňuje.

Už od pohledu vypadají jako “objemovky”. Jako žena se dívám i na vzhled a tyhle boty mi padly do oka i co se designu týče. Stejně dobře vypadá i pánská verze modelu Trailfly Ultra G 300 Max.

 

Inov-8Inov-8Inov-8Inov-8

 

Noha je v nich velmi dobře chráněná

Materiálem se na Trailfly G 300 Max nešetřilo. Je to znát na kvalitě zpracování i na výdrži. I po 2 000 km jsou pořád vhodné na běhání. Tenisky od začátku nikde netlačí, sedly mi jako ulité a noha v nich drží velmi pevně. Nedělají se ani puchýře, s čímž jsem měla často problém u jiných bot.

Stabilitu taky chválím. Nemají tendenci “podvrtnout kotník”. Noha je v nich velmi dobře chráněna. Několikrát se mi podařilo otřít se silněji botou o kámen a materiál vydržel, navíc spolehlivě ochránil nohu.

 

Dokonalé tlumení, spolehlivá podrážka

Trailfly G 300 Max jsou i v horkých, letních dnech vzdušné. Noha je dostatečně odvětrávána a nezpotí se ani při delších bězích. Drop 6 mm je pro mě vyhovující a tlumení je přímo dokonalé, jak v terénu, tak na lesních cestách.

 

Inov-8Inov-8

 

Podrážka drží spolehlivě i na namrzlém sněhu. Jediné na čem nedrží úplně na 100 % jsou mokré kameny. Malý mínus bych dala i šněrování. Musím říct, že není úplně spolehlivé, protože se bota umí při běhu sama rozvázat. Šňůrky bych osobně dala z nějakého drsnějšího materiálu, ne úplně hladké jako mají z výroby.

 

Neskutečná výdrž i po 2 000 km

Samotné boty jsou velmi dobré, vydrží obrovský objem. Myslím si, že v tomhle opravdu nemají konkurenci. Zpracování a celkový pocit při běhání je také velmi dobrý, takže jediné, co můžu vytknout je šněrování.

Po objemu, který v nich mám naběhaný je vidět jen mírné opotřebení na svršku boty, které však ničemu nevadí. Dále pata je z vnitřní strany trochu ošoupaná, ale to je spíš jen mou občas špatnou technikou, když běhám takové objemy. Jinak na podrážce mám ještě dostatečný dezén na to, aby se daly nadále používat na trail.

 

Inov-8Inov-8

 

Sečteno podtrženo

Za mě můžu boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max vřele doporučit každému, kdo běhá trail nebo ultra. Cena je sice o něco vyšší, ale za ty peníze dostanete velmi pohodlnou botu, která vydrží obrovský objem, takže se větší vstupní investice nakonec vyplatí.

+ Stabilita a flexibilita boty (technologie ADAPTER FLEX) 
+ Pohodlí (nedělají se v nich puchýře)
+ Výborné tlumení (dosahuje až 25 mm)
+ Spolehlivost podrážky (drží skoro v každém terénu)
+ Velká výdrž a odolnost
+ Širší špička

Šněrování se někdy rozváže
Hůře drží na mokrých kamenech

 

Monika StejskalováMonika StejskalováMonika StejskalováMonika Stejskalová

Monika Stejskalová je mladá ultraběžkyně, která na sebe loni upozornila suverénním vítězstvím v závodě Beskydská sedmička 2022 v kategorii žen. S náskokem přes hodinu před celkově druhou ženou to s časem 13 h 50 min a 49 s dotáhla až na 10. místo v celkovém pořadí. Deváté místo celkově a traťový rekord v ženách brala téhož roku i na horském ultramaratonu Javornická 100.

IG: https://www.instagram.com/monistej/

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Test Scarpa Výbava na běh Jak vybrat boty na běh