20. 6. 2022

"Věděl jsem, že to bude top," komentuje nové gravity pláště Continental Přemek Tejchman

Na kole začal závodit až ve 13 letech, to mu však nezabránilo sbírat medaile v dualu, fourcrossu a posledních pár let i v enduru. S výhercem české enduro série z roku 2017 a jedním z top českých reprezentantů v této disciplíně, Přemkem Tejchmanem, jsme probírali nové gravity pláště od Continentalu, které si u nás nedávno pořídil, a které před pár dny podrobil zatěžkávací zkoušce na prvním EWS ve Skotsku.

1. Vím, že teď jezdíš hlavně Enduro, ale dělal jsi i jiné disciplíny. Přibliž nám trochu svou cyklistickou minulost.

Na kole jsem začal jezdit celkem pozdě, až ve 13 letech. Začal jsem dualem, potom následoval 4X, který jsem jezdil 11 let. Bohužel  pak UCI vyškrtla 4X ze Světového poháru a v tu chvíli to přestalo být zajímavé pro sponzory, a proto nastal čas poohlédnout se jinde. V tu dobu se u nás začínalo jezdit enduro, zkusil jsem si i pár závodů ve sjezdu, ale enduro u mě jednoznačně zvítězilo.

2. Proč sis nakonec vybral Enduro? Co tě na něm tak baví?

Na enduru mě nejvíc baví, že je člověk celý den v lese, jezdí na kole a užívá si traily s partou kamarádů. Jasně, není to zadarmo, ale má to svého ducha.

Přemek TejchmanPřemek Tejchman

3. A co medaile, tituly a tak? Pochlub se nám svými největšími úspěchy.

Nějaké medaile jsem získal ve 4X. V enduru za ty roky ježdění už mám za sebou též spoustu úspěšných závodů a medailí. Stal jsem se vítězem Central European serie, vyhrál enduro serii, byl 6. na Mountain of Hell a mnoho dalšího.

4. Který z těchto triumfů, byl pro tebe nejtěžší? Kterého si nejvíc vážíš a proč?

Když vezmu jen enduro, tak si asi nejvíc vážím celé sezony 2017, kdy jsem se stal Mistrem ČR a vyhrál celkově českou Enduro serii. A z loňska 6. místo na Mountain of Hell, to byl totální úlet.

Přemek Tejchman

5. Když Continental představil novou řadu gravity plášťů, byl jsi mezi prvními, kdo se o ně u nás zajímal. Co tě na nich zaujalo?

Měl jsem s plášti od Continentalu z předešlých let jen dobré zkušenosti, moje oblíbená klasika do sucha byla Der Baron dopředu a Der Kaiser vzadu. Takže když Continental představil gravity novinky, věděl jsem, že to bude top a teď už vím, že jsem se rozhodně nemýlil.

6. Které jsi nakonec vybral a proč?

Vybral jsem Argotal do mokra a hrabanky. Druhá varianta do sucha je Kryptotal front a rear, a když by bylo mega bláto, tak jedině Hydrotal. Super věc je, že se pláště dělají v různých směsích, což určitě ocení lidi v bike parku, kdy nebudou mít po čtyřech jízdách zadní plášť celý otrhaný.

Continental XynotalContinental KryptotalContinental ArgotalContinental Hydrotal

7. Pokud se nepletu, měl jsi je už teď ve Skotsku na prvním EWS, jak se osvědčily v praxi?

První velkou zkouškou prošly na výbornou. Trénink byl po dešti, takže jsem byl rád, že mám směs supersoft. Na závod to trochu oschlo, proto jsem zvolil variantu Kryptotal Fr 2,4 Supersoft na předek a na zadek dal Kryptotal Re 2,4 Soft a byla to určitě dobrá volba.

Continental KryptotalContinental Kryptotal

8. A kam je vezmeš příště? Co tě v téhle sezóně všechno čeká?

Teď mě čekají dost pekelné 3 týdny, které odstartuje Světový pohár (EWS) v Rakousku. Odtud se přesunu rovnou do Francie na další dva závody s hromadným startem na sněhu. První z nich je Mountain of Hell a  druhý proslulá Megavalanche, kde posledních pár let zajedu vždy kvalifikaci na předních pozicích, ale v hlavním závodě mě vždy od dobrého umístění zastaví nějaké komplikace. Ale nepřestávám věřit, že letos se to konečně zlomí a pláště mě dovezou do cíle na nějakém super místě. Tak držte palce!