23. 5. 2022

Zaostřeno na kolo Evy Samkové. Její německý výtržník je připravený pařit!

Když šel letos v březnu Evin GHOST Slamr 9.9 LC do dobročinné aukce, bylo jasné, že si k nám královna snowboardcrossu brzy přijde pro nějaké královsky osazené celopéro. Ve své flotile má sice Eva Samková ještě gravel, ale jelikož má ráda rychlé lesní sešupy, věděli jsme, že ji trailový stroj bude chybět. Jako ambasadorka Mojekolo měla Eva při výběru volnou ruku. Jako pravověrná "ghosťačka" nemohla volit jinak a na letošní sezónu si u nás vybrala GHOST Riot Trail Full Party 29. Jaký je její německý výtržník?

 

Ghost Riot Full PartyGhostGhost

 

Ghost Riot Evy Samkové

Hlavní předností modelu Riot je perfektně vyvážený hliníkový rám s nízkým těžištěm a pevnou, jednodílnou zadní stavbou. Systém Virtual Pivot má shodný rozměr všech čepů a jednodílná vahadla s maximální tuhostí. Nejlépe osazené modely Trail a Enduro nesou označení Full Party a do výbavy dostaly shodně vidlici Formula Selva S se zdvihy 140 mm (v případě Eviny verze Trail) a 170 mm (ve verzi Enduro). Vzadu najdeme supercitlivé odpružení Traction Link (Virtual Pivot) se zdvihy Trail 140 mm a Enduro 160 mm.

 

Eva SamkováEva Samková a Ghost

 

Na první pohled může Riot Full Party svou křiklavou fialovostí působit jako retro podivín v devadesátkové šusťákovce. Při bližším ohledání na živo ale zjistíte, že je to sebevědomím nabušené party zvíře, co nezkazí žádnou akci. Přesto se každému líbit nebude, to je jasné. Eva je z něj každopádně nadšená, proto se na jejím kousku nekoná ani žádná velká modifikace osazení.

Svého Riota Eva dovybavila jen fialovými gripy ESIgrips Chunky, na které je zvyklá ze "starého" SLAMRa. Kola s továrními MAXXISy chtěla přezout na osvědčené pláště CONTINENTAL Mountain King Performance Kevlar v rozměru 29x2.3 a k nim si přibrala ještě platformové pedály Ghost z odolné hliníkové slitiny s Cr-Mo osami a se zapouzdřenými ložisky.

 

Eva Samková a Ghost
Ghost Riot Trail Full PartyPláště ContinentalPedály GhostGripy ESI

 

Ghost Riot Evy Samkové:

Kolo: GHOST Riot Trail Full Party 29
Pláště: CONTINENTAL Mountain King Performance kevlar 29x2.3
Pedály: Pedály GHOST Platform Cr-Mo
Gripy: Gripy ESI Chunky Purple
Helma: CRATONI AllTrack White Rubber
Rukavice: Santini MTB Gloves

 

Helma Evy SamkovéRukavice SantiniHelma CratoniRukavice Santini

 

Kvůli zranění, které si Eva loni v prosinci na závodech v Rakousku přivodila, to zatím na žádné divoké cyklo akce na Riotu není. Potvrzují to i fotky, které nedávno Eva umístila na sítě a doplnila textem: "...na traily to s nohama ještě není, ale na rovinku u řeky bez problémů." Tak snad se nohy brzo shojí a Riot Full Party dostane co proto na trailu. Hlavně tam je totiž jeho místo.

 


Eva a její úspěchy

S lyžováním začala ve dvou letech, v sedmi přesedlala na snowboard. Nejdříve se věnovala freestyle snowboardingu, ale po pár zraněních přešla na snowboardcross. Sérii úspěchů odstartovala Eva Samková v roce 2010 titulem juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu, který o rok později obhájila. S typickým namalovaným knírkem si pak v roce 2014 dojela pro zlato na Olympiádě v Soči a o čtyři roky později získala bronz na zimních hrách v Pchjongčchangu. O start na poslední olympiádě v Pekingu přišla kvůli zranění v rakouskem Montafonu. Při dojezdu závodu smíšených týmů v rakouském Montafonu v prosinci roku 2021 si zlomila kotníky na obou nohách.

Z televizní obrazovky Evu známe ze sportovního, adrenalinového, gastronomického a poznávacího cestopisu Českem nejen za sportem, který navazuje na první sérii "Alpami nejen za sněhem". V loňské sérii vystřídalo alpskou zimu české léto a tomu také Eva přizpůsobila své aktivity. Lyže vyměnila za kolo, snowboard za longboard a túry na skialpech za pěší nordic walking procházky.

 

Eva Samková a GhostEva Samková a Ghost

 

Od roku 2019 je Eva Samková ambasadorkou Mojekolo a fanynkou kol Ghost. Její první celopéro tohoto německého výrobce kol byl GHOST Slamr 9.9 LC, který jsme v březnu 2022 vydražili v dobročinné aukci. Aktuálně má Eva dvě kola. Celoodpruženého Riota a karbonový gravel Road Rage Endless 8.7 LC.

 


 

Čtěte taky:

Aukce Evy Samkové Gravel Evy Samkové Norco Damjana Siriški