30. 5. 2022

Slavík na Ghost opět vítězí na 4X Pro Tour. Tentokrát v Německu

Tomáš Slavík dokázal uplynulý víkend znovu zvítězit na 4X Pro Tour světové série v německém Winterbergu. Po vítězství týden zpět ve Skotsku získavá náskok v celkovém pořadí 4X Pro Tour a drží 1. místo před dalšími závody série, které se přesouvají na území ČR – 9. 7. do Dobřan a 16. 7. do Jablonce nad Nisou.

 

Tomáš Slavík na GhostTomáš Slavík a Ghost

 

Německo podle Tomáše

"Ve Winterbergu jsem už spoustu let nezávodil. Moc mě tam nebavila trať, ale ta se předělala a musím říct, že mě to bavilo, i když místa na předjíždění tam moc nebylo. Bylo to doopravdy o první rovince, ale ta byla zase férová, dlouhá a nezáleželo z jaké pozice kdo jel, takže každej měl stejný šance. Kvaldu jsem i tak docela zmáčkl a zvítězil jsem o více než vteřinu, což je na takové trati opravdu velkej náskok, takže jsem měl radost a do závodu jsem šel se super pocitem. Na startu byla hodně rychlá rampa, ale cítil jsem se na ni skvěle stejně jako na celé startovní rovince. Ve finále jsem bohužel nedal úplně ideální start, tak jsem to musel trochu zmáčknout, ale v první zatáčce jsem byl naštěstí na jedničce a tu jsem udržel až do cíle. Teď mám jeden víkend pauzu od závodění, ale poté mě čeká závodní maraton, kdy pojedu 8 závodů v 8 týdnech a do toho organizovat JBC 4X Revelations v půlce července. Vypadá to, že o zábavu bude postaráno a fakt se na to těším," shrnuje své plány Tomáš. 


8 týdnů a 8 závodů v urban DH, Crankworx a 4X Pro Tour... a nejen na evropském kontinentu, ale i v Jižní Americe. To bude jízda!

 

Tomáš SlavíkGhost Riot Tomáše Slavíka

 


 

Psali jsme o kolech slavných:

Peggy Marvanová a Lapierre Gravel Evy Samkové Norco Damjana Siriški