Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  17. 7. 2023

Cyklisté ATT Investments vyhráli na Gemenc Grand Prix týmovou soutěž

Závodníci ATT Investments opět rozšířili při maďarském etapovém závodě Gemenc Grand Prix svou letošní bilanci úspěchů i sbírku UCI bodů. Tomáš Jakoubek dojel v poslední etapě na druhém místě a celkově skončil pátý. Sedmé místo v konečné klasifikaci přidal Matúš Štoček. Celý tým vybojoval prvenství v týmové soutěži.

 

Maďarský závod

Závod kategorie 2.2, jehož centrem bylo jihomaďarské město Szekszárd, měl tři kapitoly. Nejprve 2km prolog do vrchu a poté dvě klasické profilově nepříliš náročné etapy. 

Na start se postavilo 26 týmů, z toho novozélandský Bolton Equities je registrován v kategorii ProTeams, 14 týmů z Polska, Itálie, Slovinska, Maďarska, Nizozemska, Německa, Rakouska, Rumunska, USA a Slovenska se rekrutovalo z kontinentální úrovně a s nimi také všechny tři české, tedy i ATT Investments.

V prologu se závodníkům ATT Investments až tak nedařilo, nejlépe se umístili Matúš Štoček a Tomáš Jakoubek v druhé desítce pořadí. První etapa skončila podle předpokladů hromadnou koncovkou, což byla práce pro Pavla Kelemena. Stačilo to na 6. místo coby nejlepší umístění z českých závodníků v této etapě.

 

ATT Investments

 

Vydařená koncovka

Závěrečné dějství se ale cyklistům pardubického týmu vydařilo o dost lépe. Do cíle totiž dorazila jako první pouze 14členná skupina, v níž měl ATT Investments jako jediný tým tři zástupce. Kromě Tomáše Jakoubka a Matúše Štočka také Jiřího Petruše. Tomáš Jakoubek vybojoval ve spurtu etapy 2. místo, což mu vyneslo posun na konečné páté. Na sedmé se v konečné klasifikaci dostal Matúš Štoček. Tahle tři umístění vynesla týmu dalších 23 UCI bodů.

Další dílčí úspěchy přidali závodníci ATT Investments v doprovodných soutěžích. V bodovací bral Tomáš Jakoubek 5. a Matúš Štoček 7. místo, ve vrchařské byl Tomáš Jakoubek 4. Ale hlavně v sestavě také s Michalem Schuranem a Matějem Stránským vyhráli týmovou soutěž!

Za týden má ATT Investments na programu dva závody ze seriálu Visegrad 4, konkrétně polskou a českou verzi, a také slovinskou GP Kranj (všechny 1.2). A v dalším týdnu už odstartují do jednoho z nejdůležitějších závodů sezóny, domácího nejvýznamnějšího etapového závodu Czech Tour (2.1). Při něm změří síly mj. se čtyřmi WorldTeams a deseti ProTeams.

 

ATT Investments