25. 9. 2023

ATT Investments ovládlo Český pohár v silniční cyklistice: Otruba absolutním vítězem

Poslední závod ze sedmidílné série Českého poháru v silniční cyklistice mužů Elite a U23, který se uskutečnil v neděli 24. září v Lovosicích, rozhodl s konečnou platností o vítězích této celoroční národní soutěže. ATT Investments ovládlo tři ze čtyř vyhlašovaných soutěží. Jakub Otruba se stal absolutním vítězem, Karel Camrda vyhrál kategorii jezdců do 23 let a ATT Investments se stalo nejúspěšnějším týmem.

Vítezství v domácím pohárovém seriálu

Okruh s centrem v Lovosicích měřil 19 km a nejpodstatnější v něm bylo 2,5 km stoupání, které přicházelo na řadu necelých 7 km po startu. Záměrem týmu bylo udělat závod co nejtěžší, protože to měla být cesta, jak posunout co nejvýše v konečném pořadí Jakuba Otrubu, který byl na průběžném čtvrtém místě nejlépe postaveným mužem týmu.

Od počátku se tedy desetičlenná sestava pardubického týmu staral o to, aby své soupeře co nejvíce unavila. Výsledkem bylo, že se na čele postupně početně redukovala vedoucí skupina, v níž měli převahu cyklisté ATT Investments. Jakub Otruba tři kola před koncem z osmičlenné skupiny sólově odjel, ale soupeři mu nedovolovali odstup víc jak půl minuty. Taktičtější tedy bylo vrátit se do skupiny a pokusit se rozhodnout až v samém závěru. Což se také stalo. V posledním stoupání Jakub atakoval znovu a byli jen dva soupeři, kteří byli schopni mu uviset.

OtrubaOtruba

Lídrovi týmu ATT Investments sice stačilo k celkovému prvenství dokončit závod na druhém místě, ale v přímé souboji s letos druhým nejúspěšnějším českým cyklistou Adamem Ťoupalíkem z týmu Elkov-Kasper byl na pásce úspěšnější! Stal se tedy vítězem ŠKODA CUP 2023 a tento úspěch přidal k celé řadě dalších, kterých v této sezóně dosáhl, a podtrhl tím fakt, že je letos z pohledu žebříčku UCI nejlépe postaveným českým jezdcem a to nejen na kontinentální úrovni, ale absolutně! Karel Camrda 4. místem v závodě potvrdil svou pozici lídra seriálu v kategorii U23. A ATT Investments ovládlo i týmovou soutěž. V poslední vyhlašované kategorii o nejlepšího nováčka obsadil Filip Chýle 3. místo.

„Pochopitelně cennější jsou výsledky z mezinárodní scény, ale jsme český tým a vítězství v domácím pohárovém seriálu je pro mě i tým velmi cenné,“ řekl Jakub Otruba k významu výsledků, jichž on i celý tým v seriálu dosáhl.