Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  15. 5. 2023

Zaostřeno na kolo Damjana Siriškiho: "Norco Sight C2 je sen, který teď žiju"

Více než dva roky jsme pod Damjanovýma nohama vídali karbonový Norco Sight C3. Kolo mu tak přirostlo k tělu, že když přišel čas na nové, padla volba zase na Sight. Tentokrát si ale z Kanady poručil o úroveň výšší model s označením Norco Sight C2. Pojďme se podívat, jaký je.

 

První setkání v Mojekolo

Damjan chtěl na kolo ihned nahodit pár svých odzkoušených komponentů, takže si Norco nechal doručit k nám do bohunické pobočky v Brně. Byli jsme tak u toho, když ho vytáhl z krabice a s kluky z Mojekolo prodejny ho okamžitě okořenil několika top díly.

 

Damjan Siriški v MojekoloDamjan Siriški v Mojekolo

 

Snový Norco Sight C2

Damjanův set-up vychází z modelu NORCO Sight C2 SRAM Grey/Gold 29 ve velikosti M, ale tovární 29" kola hned vyměnil za ultralehké výplety FULCRUM Red Fire 5 27.5 Boost 27,5". "Ja jsem tohodle Sighta nafasoval v 29" kolech. Nahodil jsem na to 27,5" kola, protože si tam chci vyzkoušet dát potom v průběhu i 'devětadvacítku' dopředu. Udělat si mulleta," vysvětluje výběr kol Damjan. "Kdybych měl 'sedmadvacítku' originál, tak bych to musel měnit i s vidlicí. Takhle jenom přehodím přední kolo," doplňuje.

Na zapletená kola okamžitě putovaly i osvědčené pláště Continental. Z nové gravity řady, kterou jsme v magazínu už loni představovali, si Damjan zvolil model CONTINENTAL Xynotal Trail Endurance v rozměru 27.5x2.40. Je to méně agresivní vzorek, který se podle Damjana hodně dobře hodí na bikeparkové a trailové ježdění a zároveň je použitelný na streetu i dirtu.

 

Damjan Siriški a FulcrumDamjan Siriški a Continental

 

Nově má na svém Sightu Damjan pedály značky LOOK. "Model LOOK Trail Roc mě nadchl totálně tou velikostí. Jsou strašně široké, strašně pohodlné a mají vysoké piny, takže perfektně drží," komentuje svou volbu Damjan v jednom z Bike O'Clock videí.

Oproti továrnímu osazení proběhla změna ještě na poli pohonu. Přehazovačku SRAM GX Eagle nahradilo bezdrátové řešení SRAM GX AXS. Nakonec Damjan na svém Norcu Sight C2 vyměnil i sedlo, představec, řídítka a gripy. Vše doladil do zlata a vzhledově tak svou allmountain raketu vystřelil do úplně jiného vesmíru.

 

Damjanův Norco Sight C2
Norco Sight C2FulcrumContinentalLook

 

Damjanova výbava

1. Kolo NORCO Sight C2 29 2023
2. Zapletená kola FULCRUM Red Fire 5 27.5 Boost
3. Pláště CONTINENTAL Xynotal Trail Endurance kevlar
4. Pedály LOOK Trail Roc

 

Norco Sight C2Norco Sight C2

 

První dojmy aneb strašně hravá hračka 

"Je to opravdu, co se týče kol, ta nejhezčí věc, co jsem kdy v životě viděl," nešetří chválou na adresu svého nového Sighta C2 Damex a dodává: "V téhle verzi C2 a s tímhle upgradem, který jsem tomu dal, je to naprostý sen, který teďka žiju."

 

 

"Musím říct, že tak jak vypadá, tak ještě líp se na něm jezdí. Strašně hravý kolo. Na to, že to je regulérní allmountain mašina tak je to fakt strašně hravá hračka," hodnotí první ježdění Damjan. Pokud chcete mít jízdní dojmy z nového Norco Sight C2 2023 z první ruky přímo od Damjana, mrkněte na podrobný video bike check na Bike O'clock a minitest v podobě trailových výskoků a seskoků v jednom z videí na Damjanově osobním Youtube kanále.

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Zaostřeno na Damjana Zaostřeno na Damjana Norco