14. 1. 2023

Zaostřeno na e-bike Damjana Siriškiho. Jak lítá jeho nová e-raketa?

Damjan Siriški je známý jako biker, youtuber a v poslední době i jako velký propagátor kanadských kol Norco. V listopadu loňského roku ukázal svou novou e-raketu Norco Sight VLT, která nahradila jeho dosavadní elektrokolo od Husqvarny. A jelikož je Damjan nejen ambasadorem Norco, ale i ambasadorem Mojekolo, zaostřili jsme na jeho novou e-mašinu a prohodili pár slov o pocitech z jízdy a doplňcích, které na Sighta VLT nahodil.

 

Damjanova raketa Norco Sight VLT

Norco Sight v Damjanových rukách není žádnou novinkou, ale Sight s označením VLT modelový rok 2023 vybaloval z krabice poprvé v životě. "Jak už to u kol značky Norco bývá, po vybalení z krabice mě opět překvapilo, že kolo je naživo ještě mnohem hezčí než na obrázcích z internetu a euforie při rozbalování šla do maxima," vzpomíná Damjan.

 

Norco Sight VLT A2

 

Nový Norco Sight VLT A2 na 29" kolech má hliníkový rám s all-mountain geometrií, odpružení ROCKSHOX s kombinací zdvihů 160 mm vpředu a 150 mm vzadu, ve své třídě i nejlepší pohonný systém SHIMANO STEPS EP8 a taky krásnou sytě červenou barvu. "Nový Sight VLT jsem díky spolupráci s Mojekolo okamžitě opepřil odzkoušenými plášti Continental Trail King 29x2.4 a nasadil jsem taky moje nejoblíbenější pedály Exustar BMX, které mimochodem vozím na všech mých kolech." komentuje Damjan první úpravy na novém e-biku.

 

NorcoNorcoNorco

 

Sight VLT pro rok 2023 dostal baterii o neuvěřitelné kapacitě 900 Wh. Váží sice víc, ale má neskutečnou výdrž. Jezdci, kteří by chtěli pár kilo ušetřit si mohou objednat menší baterii o kapacitě 540 Wh nebo 720 Wh. Damjan by ale neměnil: "Kapacita baterie mi vyrazila dech. Dvě až tři hodiny mého ježdění (používám zejména nejsilnější mód "Boost") spotřebují dle indikátoru pouze asi 1/4 celkové kapacity. Nabíjím tedy jenom každou třetí nebo čtvrtou jízdu!" Jak teda Norco Sight VLT jezdí?

 

Damjan Siriški a Norco Sight VLT
CratoniSantiniSantiniNorco

 

Damjanova e-bike výbava:

1. Helma Cratoni AllTrack
2. Brýle Adidas Sport SP0057
3. Triko Santini Sasso Mojekolo
4. Kraťasy Santini Selva Mojekolo
5. Elektrokolo Norco Sight VLT A2 29
6. Pedály Exustar PB535
7. Pláště Continental Trail King 29 Protection Apex

 

Damjan SiriškiExustarDamjan SiriškiContinental

 

První jízdní dojmy

"E-bike je pro mě velice důležitý 'nástroj' pro trénink, tvorbu a zábavu a Sight VLT mi přišel v nejlepší možnou dobu – krásné podzimní počasí se solidními teplotami. Pod koly se neustále střídá mokrý a suchý povrch. Tyto podmínky mě nutí jezdit na novém e-biku doslova každý den," říká Damjan.

 

Norco a Damjan SiriškiNorco a Damjan SiriškiNorco a Damjan Siriški

 

Stačil ho už řádně prohnat a otestovat a je z něho naprosto nadšený: "Odpružení a 29" kola vyžehlí při jízdě terénem i velké nerovnosti a kolo je při tom mimořádně obratné a hravé. Skoky, technika, těžké výjezdy i sjezdy - všechno si na něm užívám." Damjan slíbil, že na jeho YouTube kanálu BIKE O'Clock bude průběžně dokumentovat i ježdění na tomto skvělém stroji a my se nemůžeme dočkat.

 


 

Mohlo by vás zajímat

Damjan Siriški Norco Elektrokola