28. 2. 2023

Zaostřeno na kolo Damjana Siriškiho: Norco potřetí a zase jinak

Už třetí kolo Norco parkuje od listopadu 2022 doma Damjan Siriški. K jeho biku Sight C3 27.5 a e-biku Sight VLT mu přibyl Fluid FS3 – novinka od kanaďanů pro rok 2023. Pojďme se podívat blíž na Damjanův nový přírůstek, na který zahraniční cyklo média pěly pochvalné ódy.

 

Fluid FS má prostě fluidum

Přepracovaný celoodpružený Fluid FS pro rok 2023 představilo Norco ve druhé polovině loňského roku a jejich kampaň tehdy slibovala, že je Fluid FS univerzál, který odvede svou práci vždy na výbornou, bez ohledu na to, kdo a kam ho vezme. A podle zahraničních bikeových serverů to vypadá, že nešlo jen o marketingové fráze.

 

Damjan Siriški a Norco Fluid FS3Damjan Siriški a Norco Fluid FS3

 

Američani z VitalMTB.com trápili model Norco Fluid FS1 2023 na trailech a v bikeparcích dlouhé tři měsíce, aby ho s klidným svědomím mohli v prosinci 2022 vyhlásit kolem roku. Superlativy nešetřili ani kanaďané z PinkBike.com a model Fluid FS1 ocenili titulem "Value Bike of the Year", tedy kolem s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Hliníkový Norco Fluid FS 2023 je dostupný ve čtyřech specifikacích s označením 1 až 4, kdy jednička reprezentuje nejlepší osazení a čtyřka vstupní model.

 

NorcoNorcoNorcoNorco

 

Damjanův Fluid FS3

Damjanovi se díky spolupráci s českým distibutorem Norco dostal pod ruce druhý nejdostupnější model Norco Fluid FS3 už loni v listopadu. "Když jsem viděl, že Norco přišlo s novým modelem, s Fluidem, který je víc trailový a za hodně solidní peníze, tak jsem si říkal, že bych ho chtěl zkusit. Zajímá mě ta trailová geometrie, ty zdvihy a zajímají mě devětadvacítková kola," říkal Damjan, když nový přírůstek představoval ve videu.

 

Damjan Siriški a NorcoDamjan Siriški a NorcoDamjan Siriški a Norco

 

Se svými 179 cm vzrůstu si Damjan zvolil rám o velikosti M, na pro něj nestandardních 29palcových kolech. Kolo nabízí 130 mm zdvihu vzadu a 140 mm vepředu. Tlumič X-Fusion 02 Pro R AV a vidlici 35 Silver TK dodal Rock Shox. Kolo má Sram řazení a Sram kliky řady SX a čtyřpístkové hydraulické brzdy Tectro. Damjan se rozhodl, že Fluida nebude nijak ladit, ale nechá ho v továrním nastavení, tak jak ho vytáhl z krabice. Jedinou modifikací tak jsou pláště Continental Xynotal a pedály LOOK Trail Roc Black

 

Norco Fluid Damjana Siriškiho
Norco Fluid FS3Pláště ContinentalPedály LOOKTriko Santini

 

Damjanova výbava

01. Kolo NORCO Fluid FS A3
02. Pláště CONTINENTAL Xynotal
03. Pedály LOOK Trail Roc
04. Dres SANTINI Sasso Mojekolo
05. Brýle ADIDAS Sport SP0057
06. Helma CRATONI AllSet Pro

 

Damjan SiriškiBrýle AdidasHelma Cratoni

 

Fluid FS3 vs. Sight C3

Geometrie Fluida je čistě trailová s úhlem hlavovky 65°. Oproti Sightu (63,5°), který je víc do all mountain a endura, je Fluid podkopnutější a svou geometrií reaguje na požadavky moderního trailového ježdění. "Zadní stavba se 430 mm je poměrně krátká, na to že je tam 29palcové kolo. A co jsem si tak zkoušel, tak to jde strašně lehce na zadek," komentoval první dojmy Damjan s tím, že manualy, bunny hopy a dropy jdou díky tomu mnohem snadněji.

 

Damjan SiriškiDamjan Siriški

 

Reach je u "emkového" Fluida 450 mm, což je o 5 mm méně než Damjanů stejně velký Sight. Kolo je tedy kompaktnější co se týče rámu a i přes větší kola se jeví jako hodně univerzální a hravý stroj. Fluida už porci technického ježdění i pořádné palby na trailech a podle frekvence, se kterou se objevuje na Damjanových sociálních sítích, se mu bike hodně zamlouvá.

 

Damjan SiriškiDamjan SiriškiDamjan SiriškiDamjan Siriški

 


 

Mohlo by vás zajímat:

E-bike Damjana Siriškiho Helmy Cratoni Norco