Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  13. 5. 2021

Výbava profíků z Giro d'Italia, kterou můžete mít i vy

Květen je ve znamení silniční cyklistiky. Po loňském mimořádném podzimním ročníku se Giro d'Italia vrátilo do tradičního jarního termínu. Závod odstartoval v sobotu 8. 5. a do 30. 5. najedou jezdci přes 3 400 km a nastoupají 47 000 výškových metrů. O tom, co mají profi jezdci v nohách, si může běžný smrtelník nechat zdát. Ale to, co mají závodníci pod nohama nebo na sobě, si může pořídit každý zapálený silničář.

 

Kola z Giro d'Italia

Tým Groupama-FDJ je už od roku 2002 spojený se silničními koly koly Lapierre. Hned 4. etapa letošního Gira znamenala velký úspěch pro Attilu Valtera. 22letý Maďar, který jezdí v barvách Groupama-FDJ, navlékl poprvé ve své kariéře bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce. Na letošním Giru závodí jezdci Groupama-FDJ na modelech Aircode DRS, Xelius a Aerostorm.

Model Aircode DRS 2021 je už třetí verzí silničního speciálu od roku 2014, kdy byl poprvé uveden na trh. Přepracovaný Aircode dostal pro letošek úplně nový rám inspirovaný časovkářským Aerostormem. Aircode DRS kombinuje agresivnější posed s kompaktnější zadní stavbou. Cílem návrhářů bylo dosáhnout lepší aerodynamiky a většího pohodlí, než nabízela předchozí verze. Xelius je pak vrchařský karbonový speciál. 

Svoje želízko v ohni má v závodě i Merida. Model Reacto je jedním z nejpohodlnější a nejaerodynamičtějších kol na světě a zároveň hlavním kolem jezdců z týmu Bahrain Victorious.

 

Lapierre Aircode DRSLapierre XeliusLapierre Aerostrom DRSMerida Reacto

 

HJC helma průběžného lídra Alessandra De Marchiho

Na začátku roku 2021 oznámila firma HJC oficiální spolupráci se dvěma týmy World Tour. První letošní spoluprací bylo v lednu ohlášené tříleté partnerství s francouzským AG2R Citroën Team. Pár dnů na to se mezi podporované týmy zařadil i Israel Start-Up Nation, za který jezdí i cyklistická legenda Chris Froome.

Jeho týmový kolega Alessandro De Marchi s helmou HJC na hlavně navlékl po 4. etapě letošního Gira růžový dres průběžného lídra. Jak AG2R Citroën Team, tak Israel Start-Up Nation využívá dva nejikoničtější modely HJCIbex 2.0 a Furion 2.0. Značka HJC patří k největším výrobcům motocyklových helem na světě a zkušenosti, které za 50 let svojí existence v HJC nasbírali, se v roce 2017 rozhodli zúročit při výrobě přileb na kolo. Více se o helmách HJC dočtete zde. 

 

HJC Ibex 2.0HJC Furion 2.0
zdroj foto: www.ilfattoquotidiano.it

 

Profesionální dresy Santini

Italská firma Santini šije cyklo oblečení už od roku 1965 a o jejích kvalitách svědčí třeba fakt, že je už od roku 1988 partnerem UCI. Známý pruhovaný dres pro nejlepšího jezdce tak vzniká v Itálii právě ve fabrice Santini. Firma je dodavatelem dresů pro profesionální týmy a dresy Santini oblékají i národní reprezentace Argentiny, Slovinska, Austrálie nebo Slovenska. Na Giro d'Italia závodí v dresech Santini tým TREK-Segafredo. Trikot i kraťasy v barvách tohoto amerického týmu si můžete u nás taky pořídit.

 

Santini dres TrekSantini kraťasy TrekOblečení na kolo Santini

 


 

Další zajímavosti pro silničáře:

Giro odstartovalo HJC profi helmy Silnička Peggy Marvanové