7. 7. 2022

HJC: Helmy s 50letou tradicí, které vozí i Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France

HJC vyvíjí, vyrábí a inovuje motorkářské helmy už od roku 1971. Díky tomu dnes patří k největším producentům motocyklových helem na světě. Zkušenosti, které za 50 let svojí existence v HJC nasbírali, se v roce 2017 rozhodli zúročit při výrobě přileb na kolo. A i když je firma HJC v cyklo světě vlastně stále ještě nováčkem, stihla si vydobýt respekt i mezi profesionálními týmy federace UCI.

 

HJC a cyklistická legenda Chris Froome

Prvním známým UCI týmem, který začal jezdit s helmami HJC byl v roce 2018 belgický tým Lotto Soudal. V přilbách Ibex 2.0 a Furion 2.0 se objevovali na startech do konce sezóny 2020. Na začátku roku 2021 pak HJC oznámilo oficiální spolupráci se dvěma jinými týmy.

 

HJC Ibex 2.0HJC Furion 2.0HJC Ibex a Furion pro tým Lotto Soudal

 

První loňskou spoluprací bylo v lednu ohlášené tříleté partnerství s francouzským AG2R Citroën Team. Pár dnů na to se mezi podporované týmy zařadil i Israel Premier Tech s hvězdným Chrisem Froomem v sestavě. Pro oba týmy nachystalo HJC dva svoje nejikoničtější modely Ibex 2.0 a Furion 2.0 v týmových barvách. Spolu s profesionálními jezdci bude HJC pracovat na jejich dalším zdokonalování.

 

Chris Froome a Israel Start-Up NationAG2R Citroën Team

 

Unikátní technologie Coolpath a Selfit

HJC je jedním z mála výrobců helem s vlastním vývojovým a testovacím centrem, které je vybaveno i aerodynamickým tunelem. Právě tam ladí inženýři HJC helmy k dokonalosti. V tunelu vznikala i unikátní technologie Coolpath pro dvě nejlepší cyklo helmy HJC – zmiňovaný Ibex a Furion.

 

 

Coolpath nahrazuje vnitřní polstrování a umožňuje vzduchu proudit mezi hlavou a helmou. Jezdci tak zajišťuje perfektní odvětrání hlavy. Revoluční je i systém Selfit, druhá ze speciálních technologií HJC. Selfit odhodil standardní utahovací kolečko vzadu a nahradil ho systémem, který se automaticky přizpůsobuje každému zátylku. Dámám navíc poskytuje dost místa pro protažení culíků.

 

HJC systém SelfitSystém SelfitSystém Selfit umožňuje protažení culíku

 

Helmy pro profíky i hobbíky

Ibex 2.0 a Furion 2.0 jsou prémiové helmy pro jezdce, kteří hledají kvalitu bez jakýchkoliv kompormisů. Komfort, perfektní odvětrání a nízkou hmotnost oceňují hlavně silničáři, kteří v sedle tráví tisíce kilometrů ročně. Profíkům je určená i řada Adwatt s časovkářským a triathlonovým modelem.

 

HJC ValecoHJC AtaraHJC Atara

 

Pro "obyčejné" cyklisty má HJC v nabídce ještě další dva modely – Valeco a Atara. Střední třídu reprezentuje Valeco. Je to moderní helma na silničku i MTB s perfektním odvětráním, která je o pouhých 30 g těžší, než ikonický Ibex 2.0. Atara je pak vstupním modelem do světa HJC, nabídne vám komfort i aerodynamiku helem HJC za přijatelnou cenu. Je to skvělá přilba na každodenní ježdění po městě i do přírody.

 


 

Další cyklo čtení:

4 aplikace, co se hodí na kolo Tour de France 2022 Kdo obléká Tor de France?