12. 8. 2021

La Vuelta, poslední závod z letošní Grand Tour, startuje už v sobotu

Už tuto sobotu startuje třetí a zároveň poslední závod z Grand Tour v tomto roce. Po Giro d'Italia a Tour de France čeká na silničáře další pořádná dávka kilometrů, tentokrát ve Španělsku. Jezdci se potkají na startovní čáře 14. srpna 2021 v Burgos a zahájí celý závod individuální časovkou. Do 5. září pak stihnou dalších 20 etap.

 

La Vuelta v číslech

Závod bude trvat 23 dní z toho 21 je závodních. Z celkových 21 etap jsou 4 kopcovité, 7 je jich pak vyloženě horských. Za celé tři týdny ujedou jezdci všech 23 týmů celkem 3 417 km. Závod odstartuje v Burgos a končít bude v Santiango de Compostela.

 

Výbava profíků, kterou můžete mít i vy

Největší cyklistické závody světa, včetně La Vuelty, jsou nejenom o rivalitě cyklistických individualit, ale i o souboji o prestiž mezi týmy a značkami. Ty nejlepší značky, které profíci ve Španělsku používají, najdete i v nabídce Mojekolo.

 

SANTINI

Santini je italským výrobce oblečení s dlouholetou tradicí. Firma je oficiálním partnerem La Vuelty, takže vedoucí jezdci závodu budou oblékat právě dresy z dílny Santini. Pro všechny fanoušky závodu má pak italský výrobce připravené jak repliky dresů lídrů, tak speciální sety, které jsou oslavou 5 nejikoničtějších etap slavného závodu. 

 

Santini kolekce La Vuelta   Santini kolekce La Vuelta

 

Celou La Vuelta kolekci si můžete prohlédnout na stránkách výrobce. U nás pak od Santini najdete špičkové cyklistické oblečení z aktuální kolekce jaro/léto 2021.

 

SantiniSantini

 

LAPIERRE

Značka Lapierre je už tradičně spojená s týmem Groupama FDJ, který ani letos nebude na La Vueltě chybět. Závodit se bude na modelech Aircode DRS, Aérostrom DRS a Xelius SL3.

 

LapierreLapierreLapierre

 

HJC

Známý výrobce helem HJC je od letoška oficiálním partnerem týmů AG2R Citroën a Israel Start-Up Nation, takže po Giru a Tour de France, budou helmy Ibex 2.0 a Furion 2.0 od HJC k vidění i v pelotonu na Vueltě. V nabídce HJC najdete jak špičkové silničářské modely, tak helmy pro běžné ježdění.

 

HJCHJC

 

CONTINENTAL

Německý Continental sice není oficiálním partnerem španělského závodu, ale spousta profi týmu má s Continentalem smlouvu. Německé pláště obouvá třeba výše zmiňovaný tým Groupama FDJ nebo Ineos Grenadiers, jehož dva jezdci, Pidcock a Carapaz, si letos v Tokiu sáhli na zlato.

 

ContinentalContinental

 


 

Další cyklo čtení:

Continental Pohodlí na kole Helmy