28. 7. 2021

Vítězní cyklisté z Tokia, Pidcock i Carapaz, obouvají pláště Continental

MTB i silniční závody mužů v Tokiu už znají své vítěze a jelikož nás kromě sportovních výkonů, zajímá i sportovní vybavení těch nejlepších, zaujalo nás, že jak Ekvádorec Carapaz na silnici, tak Brit Pidcock v terénu, si pro zlato dojeli v pláštích Continental.

 

Na silnici

Na zlato si v Japonsku hodně myslel teprve 22letý Slovinec Pogačar. Po letošním triumfu na Tour de France byl horkým favoritem na vítěze. Nakonec mu ale stačily síly "jen" na bronz, druhý byl Belgičan Wout van Aert a zlato bral Ekvádorec Richard Carapaz. Během roku jezdí Carapaz za tým Ineos Grenadiers a v jeho barvách letos vybojoval třetí místo na "Staré dámě". Jezdci Ineos Grenadiers sedlají kola Pinarello a obouvají galusky Continental Competition Pro LTD. Stejně vybaven projel Carapaz i cílovou čarou v Tokiu.

 

Silniční pláště ContinentalGalusky Continental
 

V terénu

V terénu triumfoval Carapazův kolega ze silničního týmu Ineos Grenadiers. Thomas Pidcock, který úspěšně kombinuje silniční kola s horskou cyklistikou a cyklokrosem, si v závodě v cross country horských kol v Tokiu s přehledem dojel pro zlato. Až 20 vteřin po něm dorazil do cíle Švýcar Flückiger a bronz bral nakonec Španěl Valero.

V barvách silničního týmu Ineos Grenadiers jezdí Pidcock pochopitelně na kole Pinarello. Italský výrobce však nemá v nabídce žádné cross-country kolo, takže v Japonsku teď Brit startoval na neobrandovaném celopéru BMC Fourstroke s 29" koly a prototypem MTB plášťů z dílny německé značky Continental.

 

MTB pláště ContinentalThomas Pidcock na LOH 2021 Tokio
Zdroj foto: bikeradar.com; Alex Whitehead / SWPix.com

 


 

Čtěte o vybavení profíků, které můžete mít i vy:

HJC - helmy prodíků Výbavení z Giro 5 nej TdF 2021