30. 8. 2021

GHOST má kompletní sadu medailí z mistrovství světa ve Val di Sole

Mistrovství světa ve Val di Sole se zapíše do historie GHOSTu jako jedno z nejúspěšnějších v historii. Společně s Tomášem Slavíkem dokázal GHOST Factory Racing Team v Itálii získat kompletní sadu medailí. Kromě třetího titulu mistra světa ve 4X pro Tomáše Slavíka vybojovala v napínavém závodě XCO titul vicemistryně světa Anne Tersptra. Ještě předtím se Caroline Boheové podařilo získat svou první medaili z mistrovství světa. Její bronz tak zkompletovat sadu medailí pro GHOST.

 

Tomáš Slavík mistrem světa ve 4X

Úspěšný víkend zahájil v pátek večer Tomáš Slavík. Po nedávno prodělaném covidu si Tomáš úplně nevěřil a třetí místo v kvalifikaci mu na sebevědomí nepřidávalo, ale od první jízdy bylo vidět, že je Tomáš připravený dát do toho všechno: „Mám za sebou několik zdravotně náročných týdnů a zdaleka nejsem ve stoprocentní formě, ale možná to tak přesně mělo být. Byl jsem tu tolikrát v nejlepší formě svého života a stejně jsemsi nesáhl na zlato, dnes své pocity jen těžko vyjádřím slovy.“

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Tomáš nebyl sám, kdo ve Val di Sole bodoval. Česko dokázalo že je fourcrossovou velmocí. Tomášův úspěch totiž v ženské kategorii zopakovala teprve devatenáctiletá Michaela Hájková, která se stala rovněž světovou šampionkou, a navázala na předchozí dva triumfy Romany Labounkové z let 2018 a 2019. 

 

Honba za medailí Caroline Bohé

V sobotu pokračovala v honbě za medailemi Caroline Bohé. Hned v začátku závodu si Mona Mitterwallnerová vybojovala náskok před druhou Rakušankou Laurou Stiggerovou. Za ní se pak rozpoutal souboj o třetí místo mezi Caroline Bohé, Ronjou Eibl a Marikou Tovo. Po technicky i takticky vydařeném závodě se nakonec bronz třpytil na prsou Dánky Caroline Bohé: „Z dnešního výsledku mám neuvěřitelnou radost. Je to moje první medaile z mistrovství světa a dlouholetý trénink a kvalifikace se mi nyní vyplatily s perfektní podporou naší federace a mého týmu, který stojí za mnou. Jsem pyšná na to, čeho jsem dosáhla na svém posledním mistrovství v kategorii U23. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli!“

 

Caroline Bohé - GhostCaroline Bohe - GhostCaroline Bohé - Ghost

 

Vicemistryně světa Anne Terpstra

Nizozemská šampionka Anne Terpstra po druhém místě na mistrovství Evropy doufala v podobně dobrý výsledek i na mistrovství světa, hlavně proto, že její forma od léta opět rostla: "Věděla jsem, že když budou podmínky a všechno vyjde, mohla bych jet vpředu. Bohužel můj start nebyl perfektní, ale podařilo se mi probojovat z desátého místa do TOP3. Když jsem dojela Pauline, byla stříbrná medaile na dosah. Myslím, že ani s lepším startem bych s Evie neudržela krok, dnes si vítězství rozhodně zasloužila, ale možná bych s ušetřenou energií dokázala závod trochu víc rozproudit. Celkově to byl velmi dobrý závod, když se Jolanda a Sina v posledním kole přiblížily, zdálo se, že to bude pro diváky zase napínavé, ale já jsem to dokázala dovést do cíle kontrolovaně a už jsem neriskovala. Slyšela jsem, že je to první medaile ze Světového poháru pro Nizozemku v XCO, o tom jsem nevěděla, ale jsem na to samozřejmě velmi hrdá. Teď musím znovu nabrat síly na poslední závody. Mezi dvěma závody Světového poháru nás čeká ještě národní šampionát, což znamená hodně cestování a spoustu akcí na konci sezony, ale těším se na to! Děkuji všem za podporu, dnes to byl výjimečný den!"

 

Anne TerpstraAnne Terpstra - Ghost

 

Úspěchy českého GHOST Teamu

Poslední srpnový víkend byl vydařený i pro český Ghost Team. Závod Král Šumavy Klatovy ovládla první Kristýna Pejšová, Moravský bikemaraton Leština přinesl bronz Michalu Duškovi a na Silesia Bike Marathonu v Opavě skončil Michal Kaněra na parádním 7. místě.

 

Na čem jezdí a co vozí profíci?
Ghost Factory Racing Team spoléhá na nabušený model Lector. Do loňského jara se jezdci objevovali na hardtailech se specificky prohnutou zadní stavbou, v polovině roku pak přesedlali na celoodpruženého bráchu Lector FS, na kterém teď Anne Terpstra i Caroline Bohé vybojovaly medaile na mistrovství světa ve Val di Sole. K profi týmu GHOST patří už dlouhodobě i německé helmy Cratoni a na řídítkách závodních speciálů Ghost najdete i superpohodlné silikonové gripy ESIgrips.

 


 

Čtěte taky:

Kolo Anny Terpstry Cratoni helmy Eva Samková a její Ghost