22. 2. 2021

Zaostřeno na kolo Anne Terpstrové, jedné z nejlepších MTB cyklistek současnosti

Pokud alespoň trochu sledujete MTB cyklistiku, jméno Anne Terpstra vám určitě není cizí. Čerstvě třicetiletá holanďanka má za sebou hodně dobrou sezónu v barvách Ghost Factory Racing Team. Loni vybojovala dvě druhá místa v rámci světového poháru v Novém Městě na Moravě a druhá byla i na Mistrovstí Evropy horských kol ve švýcarském středisku Monte Tamaro.

 

Lector Anne Terpstrové

Ghost Lector je díky své unikátní geometrii jedním z nejnezvyklejších hardtailových horských kol současnosti a Anne na něm odjela i ty nejnáročnější závody. Loni na jaře se ale na tratích začala objevovat na úplně novém stroji a započala spekulace o nové zbrani v arzenálu německého Ghostu.

Fanouškům značky bylo jasné, že Němci mají na novou sezónu nachystanou novou celoodpruženou XC střelu, ale Ghost o novém modelu mlžil. Teď už víme, že pro rok 2021 dostala ikona hardtailu Lector závodního celoodpruženého bráchu s označením FS (představovali jsme zde).

Právě na těchto dvou Lectorech, hardtailu a celopéru, jsme Anne v poslední době mohli sledovat na trénincích, závodech a sociálních sítích. Na čem přesně jezdí a co Anne vozí?

1. Helma Cratoni C-PRO 
2. Dres Ghost Factory Racing Team 
3. Gripy ESIgrips Racer's Edge 
4. Horské kolo GHOST Lector SF LC Pro 
5. Horské kolo GHOST Lector FS

 

Anne Terpstra a její LectorCratoniDres GhostESIgripsGhost Lector SF

 

Medaile Anne Terpstrové

Po sérií úspěchů a čtyřech zlatých z národního šampionátu v Holandsku se v roce 2016 Anne Terpstrová stala novou posilou v Ghost týmu. V dresu Ghost Factory Racing Team si téhož roku splnila svůj životní sen – zúčastnila se olympijských her v Rio de Janeiro. Řadu úspěchů zastavilo v roce 2018 zranění kotníku, ale hned rok nato dokázala, že ještě neřekla poslední slovo. Zvítězila na světovém poháru v Andoře a v roce 2020 získala stříbro na evropském šampionátu.

 

Lector SF BikecheckLector FS Bikecheck
Zdroj foto: FB profil Anne Terstrové