11. 5. 2021

Fanatik Plzeň je cyklo akce pro fanatiky i pohodáře

Každý výkon si zaslouží uznání. To je motto ojedinělé cyklistické akce „Fanatik“, která se 12. 6. 2021 na Plzeňsku pojede. Není to o poměřování sil, ani opěvování nejrychlejších. Tady soutěžíte sami se sebou. Jste spíš pohodář a dáte si pěkných 50 km, nebo „fanatik“, co se nezalekne nejdelší, 340 km dlouhé trati? Je to jen na vás, tak přijďte vyzkoušet, na co máte.,

 

Fanatik není závod

Opravdu to není závod, proto trasy nejsou nijak značené ani zajištěné pořadateli. Každý z účastníků si zvolenou trasu nahraje do mobilu nebo GPS navigace, buď ještě doma nebo pomocí QR kódu na místě startu. Podle toho se pak orientuje kam jet. Při prezentaci každý dostane průkaz účastníka, kde jsou vyznačeny kontrolní body, které se musí projet. Ověření je fotka v mobilu.

Ambasadorem letošního ročníku je česká cyklistická hvězda Ondřej Cink a partnery akce kromě jiných i Mojekolo.

 

 

Jak dlouhé jsou trasy

Trasy jsou připraveny v následujících délkách: Nejdelší trasa na silnici pro „Fanatiky“ je 340 km, dále 300, 250, 180, 140, 100 a pro „Pohodářě“ příjemných 50 km. Pro MTB „Fanatiky“ je připraveno 200 km pak 180, 150, 130, 100, 70  a pro „Pohodářě“ 50 km v terénu.

Pojedete přes hory a doly Brd, Šumavy nebo Českého lesa, zavítáte do malebných údolí okolo plzeňských řek a projedete lázeňská a historická města západních Čech. Všechny trasy se dají jet obousměrně, na webu akce je vyznačen doporučený směr včetně profilu, popisu a kontrolních bodů.

 

Fanatik Plzeň 

 

Jak se přihlásit?

Přihlásit se můžete online na stránkách akce do 4. 6. 2021. V ceně startovného je funkční tričko s logem (pouze pro přihlášení do 25. 05. 2021), průkaz s vyznačenými body průjezdu, časem startu a dojezdu, energetická tyčinka, originální diplom s potvrzením absolvované trasy, pamětní reflexní placka na batoh, zpracování výsledků a lístek na bohatou tombolu. Tak vezměte kolo a přijďte vyzkoušet, na co máte!

Termín akce: 12. 6. 2021
Registrace do: 4. 6. 2021
Místo konání: Plzeňsko
Web akce: fanatik-plzen.cz

 


 

Čtete také:

Co nedělat na cyklostezkách Základní výbava na švih 4 appky na kolo