18. 5. 2023

Fanatik Plzeň: Cyklo akce pro fanatiky i pohodáře. Zkuste, na co máte

Není to o poměřování sil, ani opěvování nejrychlejších. Každý výkon si zaslouží uznání. Na ojedinělé cyklistické akci „Fanatik“, která se 10. 6. 2023 na Plzeňsku pojede, soutěží každý jen sám se sebou. Jste spíš pohodář a dáte si pěkných 50 km, nebo „fanatik“, co se nezalekne nejdelší, 350km tratě? Je to jen na vás. Přijeďte vyzkoušet, na co máte.

 

Fanatik není závod

Opravdu to není závod, proto trasy nejsou nijak značené ani zajištěné pořadateli. Každý z účastníků si zvolenou trasu nahraje do mobilu nebo GPS navigace, buď ještě doma nebo pomocí QR kódu na místě startu. Podle toho se pak orientuje, kam jet. Při prezentaci dostanete průkaz účastníka s vyznačenými kontrolními body. Jejich projetí potvrdíte fotkou v mobilu. 

 

Jak dlouhé jsou trasy

Nejdelší trasa pro silničáře dostala název „Fanatik“ a má 350 km. Další okruhy měří postupně 300, 250, 180, 140, 100 a příjemných 50 km pro „Pohodáře“. Pro MTB „Fanatiky“ je připravena maximální porce 200 km a pak 180, 150, 130, 100, 70. „Pohodáři“ na horských kolech si mohou dát 50 km v terénu. A speciální trasy pořadatelé nachystali i pro gravel kola, elektrokola a koloběžky.

Pojedete přes hory a doly Brd, Šumavy nebo Českého lesa, zavítáte do malebných údolí okolo plzeňských řek a projedete lázeňská a historická města západních Čech. Většina tras se dá jet obousměrně, na webu akce je vyznačen doporučený směr včetně profilu, popisu a kontrolních bodů.

 

Fanatik Plzeň 

 

Jak se přihlásit?

Přihlásit se můžete online na stránkách akce do 2. 6. 2023. V ceně startovného je V ceně startovného je vyznačení všech tras v mapách a aplikacích, originální diplom s potvrzením absolvované trasy, pamětní dřevěná medaile, funkční tričko s logem (pouze pro přihlášené do 21. 5. 2023), zpracování výsledků a bohatá tombola s hodnotnými cenami. Tak vemte kolo a přijeďte vyzkoušet, na co máte!

Termín akce: 10. 6. 2022
Registrace do: 2. 6. 2022
Místo konání: Plzeňsko
Web akce: fanatik-plzen.cz

 


 

Čtete také:

Co nedělat na cyklostezkách Základní výbava na švih 4 appky na kolo