29. 5. 2024

Fanatik Plzeň: Cyklo akce pro fanatiky i pohodáře. Zkuste, na co máte

Není to o poměřování sil, ani opěvování nejrychlejších. Každý výkon si zaslouží uznání. Na ojedinělé cyklistické akci „Fanatik“, která se 22. 6. 2024 na Plzeňsku pojede, soutěží každý jen sám se sebou. Jste spíš pohodář a dáte si pěkných 50 km, nebo „fanatik“, co se nezalekne nejdelší, 350km tratě? Je to jen na vás. Přijeďte vyzkoušet, na co máte.

 

Fanatik není závod

Opravdu to není závod, proto trasy nejsou nijak značené ani zajištěné pořadateli. Každý z účastníků si zvolenou trasu nahraje do mobilu nebo GPS navigace, buď ještě doma nebo pomocí QR kódu na místě startu. Podle toho se pak orientuje, kam jet. Při prezentaci dostanete průkaz účastníka s vyznačenými kontrolními body. Jejich projetí potvrdíte fotkou v mobilu. 

 

Jak dlouhé jsou trasy

Nejdelší trasa pro silničáře dostala název „Fanatik“ a má 350 km. Další okruhy měří postupně 300, 250, 180, 140, 100 a příjemných 50 km pro „Pohodáře“. Pro MTB „Fanatiky“ je připravena maximální porce 200 km a pak 180, 150, 130, 100, 70. „Pohodáři“ na horských kolech si mohou dát 50 km v terénu. A speciální trasy pořadatelé nachystali i pro gravel kola, elektrokola a koloběžky.

Pojedete přes hory a doly Brd, Šumavy nebo Českého lesa, zavítáte do malebných údolí okolo plzeňských řek a projedete lázeňská a historická města západních Čech. Většina tras se dá jet obousměrně, na webu akce je vyznačen doporučený směr včetně profilu, popisu a kontrolních bodů.

 

Fanatik Plzeň 

 

Jak se přihlásit?

Přihlásit se můžete online na stránkách akce do 6. 6. 2024. V ceně startovného je vyznačení všech tras v mapách a aplikacích, originální diplom s potvrzením absolvované trasy, pamětní dřevěná medaile, funkční tričko s logem (pouze pro přihlášené do 28. 5. 2024), zpracování výsledků a bohatá tombola s hodnotnými cenami. Tak vemte kolo a přijeďte vyzkoušet, na co máte!

Termín akce: 22. 6. 2024
Registrace do: 6. 6. 2024
Místo konání: Plzeňsko
Web akce: fanatik-plzen.cz

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Jak se nechovat na cyklostezkách v 6 bodech. Děláte to i vy?

Jak se nechovat na cyklostezkách v 6 bodech. Děláte to i vy?

Tři základní pravidla pro řízení čehokoliv na veřejné komunikaci říkají: 1. buďte ohleduplní, 2. buďte předvídatelní, 3. sami předvídejte. My k tomu přidáváme ještě 6 věcí, které na kole nedělat, abyste neohrožovali sebe ani další účastníky provozu.

Základní výbava na vyjížďku aneb 12 věcí, které se vyplatí vozit na kole

Základní výbava na vyjížďku aneb 12 věcí, které se vyplatí vozit na kole

Počasí je letos dost proměnlivé, ale příležitostí k ježdění už bylo dost. Aby kolo bylo radost a ne starost, a aby vás nezastavila nečekaná porucha nebo náhlá změna počasí, sepsali jsme 12 věcí, které se vyplatí vozit na kole.

4 základní mobilní aplikace, které se hodí na kolo

4 základní mobilní aplikace, které se hodí na kolo

Cílem mobilních aplikací je většinou pobavit nebo pomoct. My jsme vybrali 4 nejzákladnější a možná i nejpraktičtější appky, které využijí jak hobby jezdci, tak poloprofesionálové, co tráví celý rok v sedle. Dobrou zprávou je, že jsou 3 ze 4 ke stažení zcela zdarma.