Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  4. 11. 2021

Batohy Mojekolo: Na kolo, na túru i na běžné nošení

Zkušenosti, které v cyklo oboru už dlouhá léta sbíráme, postupně vkládáme do výroby vlastních cyklodoplňků. Řadu produktů MOJEKOLO jsme teď rozšířili o dva batohy s integrovaným vakem na 2 l tekutiny. Všechny výrobky s logem MOJEKOLO splňují 4 pro nás nejzásadnější kritéria: kvalita, funkčnost, vzhled a přijatelná cena. A platí to i o našich nových batozích.

 

Batoh MOJEKOLO 6 L Small

Označení 6 L signalizuje, že tento batoh pojme celkem 6 l nákladu. 2 litry z objemu patří rezervoáru na vodu, ale zbylé 4 litry bohatě stačí na to, aby se vám do hlavní kapsy na zip pohodlně vešla lehká mikina, šusťákovka a dalších pár drobností. A pokud zrovna potřebujete víc úložného prostoru a vodu nemusíte mít po ruce, stačí vytáhnout vodní vak a přibalit si vše, bez čeho se v danou chvíli neobejdete.

Kromě hlavní kapsy má batoh ve předu ještě jednu menší přihrádku, taky na zip. Ta v klidu pojme klíče od domu, peněženku, svačinu i pár müsli tyčinek. Dvě zipové boční kapsy na obou stranách bederního popruhu jsou tak akorát velké na uschování multiklíče, lepení a dalších nezbytností. Poslední spodní kapsa pak ukrývá síťku, kterou pomocí plastových karabin připnete k batohu a můžete v ní přenášet třeba helmu, nebo další kus oblečení. 

Záda batohu mají pohodlné polstrování a měkčené jsou i popruhy na ramena. Ty mají i hrudní pás na plastovou karabinu, aby vám batoh lépe seděl. Na popruzích i ploše batohu jsou reflexní prvky, které zvyšují viditelnost po setmění. A pokud hodně dbáte o svoje bezpečí na silnici a chcete být pro ostatní účastníky provozu nepřehlédnutelní, poříďte si batoh MOJEKOLO 6 L Small v křiklavě zelené barvě Lime Green.

 

Základní paramatery batohu MOJEKOLO 6 L Small

• Celkový objem: 6 l
• Objem vodního vaku: 2 l
• Materiál batohu: Polyester
• Materiál vodního vaku: PVC hadička a silikonový náustek

 

Černá batoh Mojekolo 6 L SmallZelený batoh Mojekolo 6 L SmallBatoh Mojekolo 6 L Small

 

Batoh MOJEKOLO 7,5 L Medium

Větší batoh s označením 7,5 L Medium má taky integrovaný a vyjímatelný vak na vodu o objemu 2 l. Jak hlavní kapsa, tak druhá menší ve předu mají zapínání na zip, abyste do nich mohli bezpečně uschovat vše, co si s sebou potřebujete vzít na kolo nebo túru. Jednu menší zapínací kapsu najdete na obou koncích bederního popruhu a po stranách má batoh ještě boční přihrádky s gumovým lemem. Do nich se pohodlně vejde jak standardní 75ml bidon či menší termoska, tak vaše pláštěnka a rukavice. Pomocí elastického šněrování na přední straně připnete k batohu bundu nebo mikinu a díky pláštěnce ukryté v nejspodnější kapse, ochráníte batoh i připevněné věci před deštěm a sněhem.

Bederní a prsní pás se zapínáním na plastovou karabinu se postarají o to, aby vám batoh i při prudších pohybech perfektně seděl na zádech. Pohodlí i při celodenním nošení pak zajišťují polstrovaná záda a měkčené ramenní popruhy. Ty jsou navíc ušité z pevné, ale prodyšné síťoviny, abyste se pod nimi zbytečně nepotili. Samozřejmostí jsou i reflexní prvky jak na ramenních popruzích, tak na přední ploše batohu. Vybírat můžete ze dvou barev: černé a pískové.

 

Základní parametry Batohu MOJEKOLO 7,5 L Medium

• Celkový objem batohu: 7,5 l
• Objem vodního vaku: 2 l
• Materiál batohu: Polyester
• Materiál vodního vaku: PVC hadička a silikonový náustek

 

Černý Batoh Mojekolo 7,5 L MediumPískový batoh Mojekolo 7,5 L MediumBatoh Mojekolo 7,5 L Medium

 

Vodní vak a jeho údržba

Součástí obou batohů je i rezervoár na vodu. V každém z batohů dostal vak oddělenou přihrádku, aby ho ostřejší předměty uložené v batohu nemohly poškodit. Dvě očka na suchý zip drží rezervoár v batohu na svém místě. Díky nim se dá hydrovak snadno a rychle vytáhnout. Před prvním použitím vymyjte vak teplou vodou a nechte ho vyschnout. Do vaku nelijte sycené nápoje, alkohol ani mléko.

Rezervoár je primárně určen na čistou vodu, ale i po ní v něm mohou zůstávát usazeniny a nečistoty. Proto doporučujeme pořídit si k batohu i sadu na čištění hydrovaku. Obsahuje 3 kartáče různých rozměrů, abyste mohli vyčistit jak vak, tak náustek a hadičku. Součástí sady je i skládácí ramínko, které se dá plnícím otvorem vložit do vaku. Na ramínku pak rezervoár důkladněji a rychleji vyschne.

 

Ćistící sada na hydrovakyBatohy Mojekolo s hydrovaky

 

 


 

Čtěte také:

Doplňky Mojekolo 3 podzimní nepřátelé cyklisty 12 věcí, které vozit