Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  28. 4. 2023

10 cyklistických vtipů vytvořených umělou inteligencí aneb jak vtipný je robot?

Umělá inteligence boří internety. A kdo ji prý nezačne využívat hned, nebude v online světě existovat už za pár měsíců, maximálně let. Aby nám neujel vlak, začli jsme si taky hrát. ChatGPT nám už pomohl s osnovou k několika článkům, my jsme ale chtěli něco kreativnějšího. Vyzkoušejme, jak je na tom chatbot s humorem...

 

Vtipy sušší než saharská pouť

Na začátek jsme "testu vtipnosti" podrobili elektrokola. Od svého nástupu se na ně spousta lidí dívá skrz prsty a jsou terčem posměšků. Tak jsme si říkali, že i chatbotovi by tím pádem ty vtipy o elektrokolech mohly jít líp. Náš pokyn zněl: "vymysli vtip na tema elektrokolo" a ChatGPT je začal chrlit s obdivuhodnou kvantitou. Kvalitu posuďte sami:

 

— Vtip #01
Vtip o elektrokolech

 

— Vtip #02
Vtip o elektrokolech

 

— Vtip #03
Vtip o elektrokolech

 

— Vtip #04
Vtip o elektrokolech

 

Některé případy byly tak absurdní a nepochopitelné, že jsme se prostě museli zeptat, proč by právě toto mělo být vtipné. Chatbot má ale odpověď na všechno, takže nám zdvořile vysvětlil proč se máme popadat za břicho.

 

— Vtip #05
Vtip o elektrokolech

 

Nakonec si vlastně ani sám robot nebyl jistý vtipností svých vtipů, protože z ničeho nic začal za svoje výtvory přidávat větu: "Aspoň se snažím být vtipný, snad se Vám to líbí." Popravdě, robote, moc ne. A valil dál svou lavinu kameňáků.

 

— Vtip #06
Vtipy o elektrokolech

 

Chceme zábavné sociální sítě

OK, zatím jsme se moc nezasmáli. Pojďme to zobecnit a zesměšnit nás všechny, cyklisty. Změnili jsme zadání i formát finálního výstupu. Tentokrát jsme chtěli zábavný příspěvek na Facebook. Pokyn pro chatbota: "vymysli krátky a vtipny příspěvek na facebook na téma cyklistika".

 

— Vtip #07
Vtip o cyklistice

 

— Vtip #08
Vtip o cyklistice

 

— Vtip #09
Vtip o cyklistice


První pokusy se vezou na stejně rozpačité vlně jako předtím. Jen těžko se to dá nazvat humorem. Nakonec přišel záblesk geniality a ChatGPT ze sebe vydal přesně mířený vtip. Tomu se, chatbote, říká v lidské řeči udeřit hřebíček na hlavičku. Bravo.

 

— Vtip #10
Vtip o cyklistice

 


 

Přečtěte si:

Chytré doplňky 4 appky na kolo Kam s mobilem na kole?