4. 7. 2023

Základní výbava pod stan aneb co si vzít na kempování

Cestování do zahraničí je čím dál dražší, i proto se stále více dovolenkářů chystá trávit léto v tuzemském kempu. Stanování prožívá renesanci, proto jsme dali dohromady seznam věcí, které se vám budou při kempování 100% hodit.

 

Klidné spaní a pohodové stravování

Pro klidný spánek v kempu budete potřebovat minimálně tři věci: stan, karimatku a spacák. Stan bychom z pohodlnosti zvolili o něco větší. Zbývá pak více místa na spaní i uložení věcí. Pokud vyrážíte ve dvou, vyberte si trojmístný stan, pokud ve třech, volte čtyřmístný. Platí to samozřejmě jen v případě, že do kempu jedete autem. Pokud jste si na letošek naplánovali bikepackingové dobrodružství, jděte po gramech a u všech kousků výbavy řešte váhu a skladnost.

Při výběru spacáku se zajímejte o limitní teploty. Každý spací pytel má vesměs teplotní štítek, který vám řekne, jestli je tou správnou volbou do horkých letních nocí. Pod spacák rozložte karimatku. Z praktického hlediska doporučujeme samonafukovací. Sbalená zabere zhruba tolik místa, co obyčejná karimatka, nafouknutá ale poskytuje mnohem větší komfort.

Před odjezdem si promyslete, jak se budete v kempu stravovat. Pokud berete jídlo s sebou, hodit se bude termotaška. Ta udrží suroviny déle čerstvé a přijde vhod i v případech, kdy je erární lednice v kempu plná. S sebou si vezměte i outdoorový vařič. Ohřejete si na něm vodu na čaj, kávu nebo polévku z pytlíku a uvařit se na něm dá i plnohodnotný oběd.

 

StanySpacákyKarimatkyVařiče

 

Volnočasové aktivity

Na túry se budou hodit nordic hole, k vodě pikniková deka a na cyklotoulky těchto 12 věcí, které se vyplatí vozit na kole. Ve všech případech pak oceníte dostatečně objemný batoh.

Pro strýčka příhodu by vám neměla chybět ani malá cestovní lékárnička. Pro život v kempu a v přírodě je pak zcela nezbytná čelovka. Využijete ji jako praktické osvětlení při sportu i ve stanu a v noci cestou od táboráku nebudete zakopávat o stanová lanka ostatních kempařů.

 

BatohyNordic holyČelovkyStanování


    
Parádní službu nejen v kempu udělá i variabilní svítilna Knog Camper z řady PWR. Její součástí je oddělitelná powerbanka, kterou pak můžete využít k napájení dalších přístrojů z ekosystému Knog PWR, jako je kempingová lucerna PWR Outdoor Lantern nebo bluetooth reproduktor PWR Sound. Ke svítilně lze přikoupit i držák a využívat ji jako světlo na kolo. Právě variabilita by měla být průvodním tématem při balení věcí na kempování. Čím víc využití bude to či ono mít, tím míň věcí budete nakonec tahat s sebou.

 


 

Čtěte také:

Cyklodovolená Základní výbava na švih 7 zlozvyků na kole