2. 11. 2022

TEST: Ultralehké duše Tubolito očima ultracyklisty Dana Polmana

Daniel Polman je český novinář, spisovatel, extrémní sportovec a hlavně ultracyklista. Drží český rekord v cyklistické čtyřiadvacetihodinovce (911 km) i titul třetího českého finishera závodu Race Across America (4 960 km). Letos v červenci se stal prvním českým finišerem 7 400 km dlouhého závodu North Cape-Tarifa. A s sebou měl i duše Tubolito. Jak se mu osvědčily během tréninků a závodů, nám Dan s nadšením popsal.

 

Z galusek na klasické „dušáky“

„Duše Tubolito mě letos přesvědčily, že jsou funkčním a po letech vývoje spolehlivým produktem,“ hodnotí Dan svou sezónu s ultralehkými dušemi. Termoplastové duše z Rakouska letos Daniel využíval poprvé. Na kole určeném pro kopcovité závody vozil ultralehkou verzi Tubolito S-ROAD a pro kola určená spíše na klasiky a rozbitější terén zvolil klasiku Tubolito ROAD.

 

Tubolito ROADTubolito S-ROADDaniel Polman a Tubolito

 

„Kromě minimální hmotnosti mě překvapil i velmi nízký valivý odpor. Právě díky výkonu Tubolito duší jsem se rozhodl přejít z galusek na klasické pláště,“ popisuje zkušenosti, které na začátku roku 2022 Daniel s Tubolitem sbíral. V červnu ho totiž čekala životní výzva – North Cape-Tarifa – jeden z nejtěžších cyklistických závodů.

 

Ultramaraton North Cape-Tarifa

7 400 km dlouhou trasu z nejsevernějšího bodu Evropy, Nordkappu, do nejjižnějšího bodu, přístavu Tarifa v Gibraltaru, zdolal Daniel Polman za 24 dnů a do cíle dorazil jako první. Vítězem závodu North Cape-Tarifa se však nakonec nestal. Kvůli nešťastnému rozhodnutí organizátora, byl Dan přesunut do neklasifikované kategorie a jeho čas a kompletní záznam trasy nebyl zařazen do celkového pořadí.

 

Daniel PolmanDaniel PolmanDaniel Polman
Zdroj foto: IG Daniela Polmana

 

A jak dopadly naše oranžové duše? „V případě ultramaratonu North Cape-Tarifa, který vedl často i po šotolinových úsecích, jsem zvolil bezdušový systém. Nicméně právě skladnost a minimální hmotnost Tubolito mi umožnila vézt s sebou hned tři duše pro případ většího defektu. V brašně zabraly jen o něco málo více prostoru než jedna klasická duše,“ popisuje Dan.

 

Dandovo zhodnocení první sezóny s dušemi Tubolito

„Moji první sezónu s dušemi Tubolito jsem zakončil s pouhými dvěma defekty. Oba byly během tréninku – jednou prořízl plášť ostrý kámen a podruhé se jednalo o kus drátu zapíchlého do běhounu. V obou případech jsem použil sadu fleků a lepidla přímo od Tubolito. Dodnes duše jezdí bez problémů, takže i oprava defektů je jednoduchá a spolehlivá,“ shrnuje rok s Tubolito Daniel Polman.

 

TubolitoTubolito

 

Sečteno podtrženo

„V duších TUBOLITO jsem našel rychlost, minimální váhu a spolehlivost – tři zásadní vlastnosti, které z nich dělají nekompromisní špičkový produkt,“ uzavírá Dan povídání o ultralehkých termoplastových duších Tubolito.

+ Minimální hmotnost
+ Skvělá odolnost
+ Nízký válivý odpor
+ Bezkonkurenční skladnost
+ Snadné nasazování
+ Jednoduchá a spolehlivá oprava defektů

– Nutnost využít speciální sadu lepení Tubolito
– Nižší hmotnost si žádá vyšší pořizovací cenu

 


 

Čtěte taky:

HJC Bikepacking SKS Compit