27. 5. 2024

TEST: Sluneční brýle Adidas Sport SP0073, ideální i pro běžce

Sluneční brýle Adidas Sport SP0073 si u nás vybrala naše bežecká ambasadorka Monika Stejskalová, která letos vyhrála Istria by UTMB, 110 km ultraběžecký závod v Chorvatsku. Na kontě má i řadu tuzemských úspěchů – zlato z Beskydské sedmičky nebo Javornické stovky. Přečtěte si, jak se ji brýle osvědčily v praxi.

 

Pohodlí při běhání

Jako vášnivá běžkyně, která závodí a trénuje s vysokou intenzitou, je pro mě důležité, aby sluneční brýle dokonale seděly. Vyzkoušela jsem už hodně brýlí různých značek a tentokrát padla volba na Adidas, model Sport SP0073 - White/Green Mirror. Model mě zaujal designem a funkčními vlastnostmi, které jsou pro můj sport zásadní.

Velkou výhodou je nastavitelný nosník, protože si brýle můžu přizpůsobit mému menšímu nosu. Nožičky brýlí mají pogumované koncovky, takže nesklouzávají ani při intenzivním pohybu. Pevný obal navíc chrání optiku před škrábanci při skladování, což vnímám jako velké plus.

Adidas SP0073Adidas SP0073Adidas SP0073

Perfektně sedí a chrání oči

Mám užší hlavu a menší nos, přesto mi sluneční brýle Adidas Sport SP0073 sedí dokonale a hlavně drží na svém místě. Testovaný model váží jen 43 g a má obroučky z odlehčeného plastu. Brýle tak zůstávají pohodlné i během dlouhého nošení. 

Dostatečně velký zorník poskytuje ochranu před všemi nástrahami běhu v terénu. Díky dobrému odvětrání jsem při běhu nezaznamenala ani náznak mlžení v horní části, což byl častý problém u jiných brýlí, které jsem v minulosti měla.

 

Kvalita vidění a technologie High Contrast™

Běžně nosím dioptrické brýle, proto nemám ráda extrémně zatmavená skla, která podle mě zkreslují vidění. Adidas Sport SP0073 využívají technologii High Contrast™, která zaručuje přesné vykreslení detailů. Brýle navíc blokují UV záření a eliminují nepříjemné odlesky. Jasné a ostré vidění mi dovoluje plně se soustředit na výkon.

 

Monika Stjeskalová a Adidas SP0073Monika Stejskalová a Adidas SP0073

 

Sečteno podtrženo

Sluneční brýle Adidas Sport SP0073 jsou podle mě ideální volbou pro všechny běžce, kteří hledají spolehlivou ochranu zraku v moderním „balení“. Nastavitelný nosník, pevné pogumované nožky a technologie High Contrast zaručují maximální komfort a ochranu při běhání. Oceňuju taky jasné a ostré vidění. Jediným mínusem pak je trochu vyšší cena.

+ nastavitelný nosník
+ pogumované nožky
+ dobré odvětrání
+ nízká hmotnost
+ přesné vykreslení detailů
vyšší cena

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Test: Brýle Cratoni Skyvision Photochromatic – Světelná flexibilita pro každého cyklistu

Test: Brýle Cratoni Skyvision Photochromatic – Světelná flexibilita pro každého cyklistu

Pokud hledáte univerzální brýle, které vyhoví potřebám gravelové, horské i sliniční cyklistiky, pak jste možná našli. Stejně jako náš slovenský markeťák a tester Martin. Sluneční brýle Cratoni Skyvision Photochromatic vozí přibližně půl roku a dle jeho slov jsou to brýle, které dokonale ukazují, jak může vypadat harmonické spojení ceny, funkčnosti, designu a pohodlí. Více o nich v testu.

TEST: Boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podle Moniky Stejskalové, vítězky Beskydské sedmičky

TEST: Boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podle Moniky Stejskalové, vítězky Beskydské sedmičky

Monika Stejskalová je mladá ultraběžkyně, která loni vyhrála B7 i Javornickou 100. V čem Monika aktuálně běhá a jak se jí v tom běhá, nám popsala v testu. Jak hodnotí boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max?

TEST: Helma HJC Valeco vs. HJC Valeco 2. Nová generace, nové technologie

TEST: Helma HJC Valeco vs. HJC Valeco 2. Nová generace, nové technologie

"Rozdíly jsou na první pohled patrné, jen když se na helmy podíváte," začíná svůj srovnávací test Marcel, manager prodejen Mojekolo. Helmu HJC Valeco už pro náš magazín v minulosti otestoval a jako dlouhodobého uživatele ho zajímalo, jaká bude nová generace modelu, kterou firma HJC letos představila. Pojďme se podívat na Marcelovy první dojmy z cyklistické helmy HJC Valeco 2.