29. 5. 2024

TEST: Běžecké boty Brooks Hyperion MAX. Rychlá bota na první pohled i pocit

Jak už název napovídá, patří řada Hyperion k tomu rychlejšímu co Brooks nabízí. V nabídce je model Hyperion, určený na krátké rychlé běhy, dále testovaný Hyperion MAX s větším tlumením a určením i na delší běhy, a Top model Hyperion Elite, který je kromě tlumení opatřen i karbonovou výztuhou pro čistě závodní použití.  Boty testoval Marcel, manager prodejen Mojekolo.

 

Rychlost na první pohled

Běžecká bota Brooks Hyperion Max je na první pohled i pocit rychlá bota. Kolébka v přední části zajišťuje snadný přechod od došlapu k odrazu. Pro maximální efekt výrobci u Hyperionu MAX použili i speciální zakřivení Rapid Roll pro dokonale hladké zhoupnutí chodidla do odrazové fáze. Nízká hmotnost 220 g jen umocňuje pocit bleskového odrazu.

 

Brooks HyperionBrooks HyperionBrooks HyperionBrooks HyperionBrooks Hyperion

 

Tlumení dusíkem

U Brooksu lze najít jednu specialitu – tlumení dusíkem. Do pěny v podrážce je místo vzduchu vtlačován dusík, což ji nejen zajistí větší stálost při zahřívání, ale také delší životnost.

 

TIP MOJEKOLO: Víme, že trefit správnou velikost bez vyzkoušení je těžké. Usnadněte si výběr a objednejte si více velikostí k vyzkoušení na jednu z našich kamenných prodejen. Stačí při objednávání zadat osobní vyzvednutí a platbu v hotovosti při převzetí. Na prodejně si v klidu vyzkoušíte objednané velikosti a zaplatíte jen tu, která vám perfektně sedne. Doručení na pobočku je samozřejmě zdarma.

 

U těchto bot ale nemůžete očekávat ten pocit "rozplynutí", kterého se dočkáte u běžných objemových bot a bot s maximalistickým tlumením. Jedná se o rychlou botu. Spíš než dopad do polštáře čekejte pocit doskoku na pružinu, která vás zase vystřelí dopředu.

 

Brook HyperionBrook Hyperion

 

Zlatá střední cesta

Boty na běhání Brooks Hyperion Max bych doporučil běžcům, kteří hledají botu na dlouhé a rychlé tréninky s tím, že od 10 km přes půlmaratonské a maratónské vzdálenosti o ní lze uvažovat i jako o závodní botě.

Ještě o krok dál může vaše časy posunout Brooks Hyperion Elite, nicméně tady už platíte daň za závodní boty. Hon za úsporou gramů se prostě musí podepsat na ceně a taky na kratší životnosti boty. Pokud tedy nejste elitní běžec či běžkyně, Brooks Hyperion Max vám pomůže dosáhnout skvělých časů a taky vám dlouho poslouží.

+ nízká hmotnost
+ pocit bleskového odrazu
+ dobrá přilnavost za sucha i mokra
+ ultralehký svršek
vyšší cena

 

4 190 Kč
  • Určení: Tempové
  • Tlumení: Střední
Na dotaz
Koupit
4 190 Kč
  • Určení: Tempové
  • Tlumení: Střední
Na dotaz
Koupit

 


 

Mohlo by vás zajímat:

TEST: Sluneční brýle Adidas Sport SP0073, ideální i pro běžce

TEST: Sluneční brýle Adidas Sport SP0073, ideální i pro běžce

Sluneční brýle Adidas Sport SP0073 si u nás vybrala naše bežecká ambasadorka Monika Stejskalová, která letos vyhrála Istria by UTMB, 110 km ultraběžecký závod v Chorvatsku. Na kontě má i řadu tuzemských úspěchů – zlato z Beskydské sedmičky nebo Javornické stovky. Přečtěte si, jak se ji brýle osvědčily v praxi.

TEST: Boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podle Moniky Stejskalové, vítězky Beskydské sedmičky

TEST: Boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podle Moniky Stejskalové, vítězky Beskydské sedmičky

Monika Stejskalová je mladá ultraběžkyně, která loni vyhrála B7 i Javornickou 100. V čem Monika aktuálně běhá a jak se jí v tom běhá, nám popsala v testu. Jak hodnotí boty INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max?

TEST: Bunda Kilpi Rayen – nic neváží, přesto skvěle chrání

TEST: Bunda Kilpi Rayen – nic neváží, přesto skvěle chrání

Perfektně skladnou bundu Kilpi Rayen pro nás testovala Monika Stejskalová, loňská vítězka B7. Nízká hmotnost, dobrá skladnost, 100% větruvzdornost a lehká vodoodpudivost, to jsou vlastnosti, které v testu Monika vyzdvihuje. Jaká ještě je bunda Kilpi Rayen?