Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  14. 6. 2021

Peggy Marvanová a Pavel Paloncý hosty Lucie Výborné na Radiožurnálu živě z Alp

120 000 metrů převýšení, přes 3 000 kilometrů, mnoho hodin v sedle jízdního kola. Tak vypadají parametry projektu, do kterého se pustili známí čeští ultravytrvalci Pavel Paloncý a Markéta Marvanová. Korunu Himálaje získá horolezec, který zdolá všech 14 osmitisícovek oni si dali za cíl nastoupat stejnou výšku na silničních kolech Lapierre, navíc v koronavirové době, proto "Korona Himaláje".

 

S Lucií Výbornou o dobročiiném přesahu Korony Himálaje

„Himálajing“ provází i DOBROČINNÁ SBÍRKA pro pět dětí. Myšlenka sbírky je jednoduchá: „Lidé, kteří obdivují naše výkony, mohou podpořit sbírku pro děti, které musí bojovat každý den,“ řekla před startem ke sbírce Markéta Marvanová. Pro tento projekt se jezdci spojili s organizacemi Dobrý Anděl, Pink Bubble, Nadace Via a klinikou AXON. Společně chtějí vybrat 250 000 Kč a podpořit pět příběhů.

V pátek 11. června měli jezdci za sebou 11 z celkem 14 everestingů. O průběhu výzvy i sbírky, která akci provází, vyprávěli pár dnů předtím Peggy Marvanová a Pavel Paloncý v pořadu Host Lucie Výborné. Na benefiční cestu, tentokrát po Česku, se vydal i několikanásobný mistr v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák, jemuž patří druhá část pořadu. Záznam rozhovorů s Peggy Marvanovou a Josefem Zimovčákem připojujeme níže k poslechu.

 

 


 

Další cyklo čtení:

Rozhovor s Peggy Marvanovou Zaostřeno na kolo Peggy Marvanové Zasotřeno na gravel Evy Samkové