12. 10. 2021

Tour de France se spojila se Santini. Italové dodají trikoty vedoucím jezdcům

Italský výrobce cyklistického oblečení Santini Cycling Wear a sportovní organizace A.S.O. oznámili společnou dohodu. Podle ní se Santini stane od roku 2022 oficiálním partnerem Tour de France a bude dodávat prestižní žlutý dres a další oficiální dresy pro tento elitní víceetapový silniční závod. Sponzorská smlouva bude platit pět let.

 

Santini jako oficiální partner Tour de France

Od roku 2022 bude příběh Santini Cycling Wear neodmyslitelně spjat s příběhem krále Grand Tours. Italská společnost Santini se stala oficiálním partnerem Tour de France. Nová dohoda s A.S.O. (Amaury Sport Organization) znamená, že Santini bude nyní dodávat dresy lídrům hlavního závodu, ženským závodnicím na Tour de France Femmes avec Zwift i amatérským jezdcům startujícím v L'Étape du Tour.

"Podpis této smlouvy byl pro nás velmi emotivní a jsme nesmírně rádi, že můžeme oznámit partnerství s Tour de France," komentovala spojení generální ředitelka Santini Cycling Wear, Monica Santini. "Smlouva znamená jak pokračování spolupráce s A.S.O. v rámci La Vuelty a Deutschland Tour, tak nové partnerství v rámci nejdůležitějšího závodu mezinárodního cyklistického kalendáře," dodala.

 

Pietro SantiniMonica & Paola Santini
Zakladatel firmy Santini Pietro Santini a jeho dcery Monica a Paola Santini.

 

Historické spojení je začátkem nové zářné kapitoly v historii italské značky Santini, která šije špičkové cyklistické oblečení už od roku 1965. Podle uzavřené smlouvy bude Santini vyhradním výrobcem všech oficiálních trikotů, které obléknou lídři Tour de France a jeho ženské edice. Společnost bude také vyrábět oficiální repliky dresů, které budou v prodeji pro veřejnost, a také dresy, které budou během L'Étape du Tour nosit amatérští jezdci.

 

Další závody v italských dresech

Yann Le Moenner, generální ředitel společnosti A.S.O., ke spojení řekl: "Jsme rádi a hrdí na to, že můžeme přivítat Santini na Tour de France. Díky této historické značce nabídne vysoce výkonné produkty s kreativním designem jak elitě světové cyklistiky, tak i amatérským jezdcům, kteří se představí na všech závodech pořádaných společností A.S.O.". Vedle Tour de France a dříve zmiňovaných La Vuelta a Deutschland Tour organizuje A.S.O. třeba i legendární klasiku – peklo severu – Paris-Roubaix.

 

Pánské dresy SantiniDámské dresy SantiniSantini a Tour de France

 


 

Čtěte také:

Pravidla podzimního oblékání 5 nej 108. ročníku Tour de France Kolik berou vítězové Tour de France