22. 8. 2023

Překvapivý zvrat přinesl Peggy Marvanové vítězství na Silk Road Mountain Race

Překvapivý zvrat a krásné sportovní gesto přinesl letošní závod Silk Road Mountain Race 2023. Na trase dlouhé 1 880 km se Peggy Marvanová na Lapierre a francouzská jezdkyně Nathalie Baillon několikrát vystřídaly na vedoucí pozici, nakonec v čase 8 dní, 16 hodin a 18 minut protly cílovou čáru společně a o prvenství se podělily.

 

Překvapivý zvrat

Naše ambasadorka Peggy Marvanová a francouzka Nathalie Baillon, dvě ženy bojující o první a druhé místo na letošním závodu Silk Road Mountain Race v Kyrgyzstánu, nakonec překročily cílovou čáru společně a podělily se o prvenství v ženské kategorii extrémního bikepackingového závodu.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová
Zdroj foto: FB profil Peggy Marvanové

 

Večer před dojezdem si jak Peggy, tak Nathalie udělaly krátkou přestávku na spaní. Na stejném úseku trasy v údolí Chong Kemin si obě favoritky nastavily budíky na jednu hodinu spánku a obě zaspaly. Po třech a půl hodinách spánku navíc, si Peggy byla jistá, že ji tato chyba bude stát vítězství. Ztracený čas však ke svému překvapení dokázala dohnat a na posledním stoupání Francouzku dojela. Všimla si ale, že Nathalie zabrzdila vadná přehazovačka.

 

Sportovní gesto

Peggy, která se s Francouzkou více než týden předháněla, si v ten moment řekla, že by nebylo fér, aby náhlá technická závada rozhodla o vítězce a nabídla Nathalie, že závod dokončí společně. Bok po boku se pustily do náročného stoupání přes Kok-Ayrik a do cíle vjely spolu. Klobouk dolů před oběma za úžasnou jízdu a velká poklona Peggy za krásné sportovní gesto.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová
Zdroj foto: FB profil Peggy Marvanové

 

Druhý letošní triumf na novém kole Lapierre

Letos v květnu si u nás v Mojekolo Peggy vyzvedávala své nové kolo Lapierre ProRace CF 8.9 a o cca dva týdny později už na něm zvládla vyhrát Trans Balkan Race mezi ženami a dojet čtvrtá v celkovém pořadí. Aktuální výhra na Silk Road Mountain Race 2023 v Kyrgyzstánu je tak druhým letošním vítězství pro Lapierre a Peggy Marvanovou.

 

PeggyLapierre

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Peggy na Balkánu Bikepacking podle Peggy SKS Compit