Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  21. 6. 2023

První mezi ženami, 4. celkově. Peggy Marvanová ovládla Trans Balkan Race

Na extrémní výkony jsme u naší ambasadorky Markéty "Peggy" Marvanové tak nějak zvyklí. Dvakrát absolvovala americký Great Divide Mountain Bike Race (4 500 km), vyhrála nejdelší závod horských kol American Trail Race (8 100 km) a letos ovládla i Trans Balkan Race. Cílovou pásku 1 330 km dlouhého závodu protla 7. června s časem 5 dní 11 hodin 37 minut, což ji zajistilo vítězství mezi ženami a 4. místo celkově.

 

Peggyino nekompomisní tempo

Závod odstartoval 2. června ve Slovinsku a do cíle to závodníci měli přes 1 300 km daleko s převýšením přes 27 000 metrů. Postupně se ze Slovinska projíždělo Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou až do Černé Hory. Trans Balkan Race je závod bez jakékoliv podpory takže spolehat mohla "Peggy" jen na sebe a svůj nový Lapierre ProRace CF 8.9.

Na startu nasadili všichni vražedné tempo a "Peggy" zůstala v hloubi pole. Pak se ale najelo do kopců a po 13 hodinách závodu se Peggy začala rychle šplhat pořadím nahoru. Po 51 hodinách v závodě už Markétina facebooková fanpage hlasí najetých 510 km a 6.-7. místo v celkovém pořadí. Tempo si Markéta drží a pomalu šplhá ještě výš v pořadí.

 

Peggy Marvanová a LapierreLapierre Peggy Marvanové

 

Po 110 hodinách závodu má "Peggy" v nohách 1 100 km. Do cíle je tož už relativně kousek, "jen" něco málo přes 200 km. Ve středu 7. června v 19:37 protíná "Peggy" cílovou pásku s fenomenálním časem 5 dní 11 hodin 37 minut. Znamená to 4. místo v celkovém pořadí a drtivé vítězství mezi ženami.

 

Řeč čísel

Celkem "Peggy" najela 1 330 km, což je v přepočtu na dny neuvěřitelných 250 km denně. Znamená to nejen ďábelské tempo na trati, ale i minimální čas na spaní. Její GPS za celou dobu zaznamenala 113 h a 35 minut v pohybu a jen 19 h 31 minut stání! Že "Peggy" jela bomby dokazuje i fakt, že druhá žena v klasifikaci dorazila do cíle v Černé Hoře až o cca dva a půl dne později než Češka.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová

 

Zkouška pro Peggy i její nové kolo

Trans Balkan Race byl první závod, který "Peggy" absolvovala na svém novém kole. Lapierre ProRace CF 8.9 si u nás v Mojekolo vyzvedla jen asi dva týdny před závodem, takže na sžívání se s kolem moc času nebylo. Novinkou pro "Peggy" byla hlavně jednoplacka, ze které, jak nám sama prozradila, byla dost nervozní. Podle výsledků to ale vypadá, že si "Peggy" s ProRaceme sedli na první dobrou.

 

Lapierre ProRace CF 8.9Peggy Marvanová a Lapierre Pro Race CF 8.9

 

Další velkou zkouškou pro "Peggy" i její kolo bude letošní Silk Road Mountain Bike Race v Kyrgyzstánu. Podle "Peggy" je závod ještě náročnější. "Trasa je delší a extrémně kopcovitá. Je tam ještě méně civilizace a hlavně vyšší nadmořská výška, tedy i větší zima," přibližuje podmínky "Peggy". Tak držíme palce!

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Human Fish Gravel Bikepacking Knog Scout