5. 9. 2022

La Vuelta 2022: Čísla a značky z poslední Grand Tour roku

La Vuelta jsou po Giro d'Italia a Tour de France posledním závodem v roce z trojice Grand Tour. Letošní ročník Vuelty se již přehoupl do své druhé poloviny a kromě výkonů jezdců nás už tradičně zajímají i značky profíků, které máme v nabídce.

 

La Vuelta 2022 v číslech

Závod se každoročně jede na 21 etap, které mají letos v součtu délku celých 3 280 km. Trasa se skládá ze 6 rovinatých etap, 4 kopcovitých, 7 horských, 2 rovinatých s cílem na vrcholu, jedné individuální časovky a jedné týmové časovky. Nejdelší etapu už mají cyklisté za sebou. Okruh z Bredy do Bredy v rámci 3. etapy měřil 193,2 km. Nejkratší etapa o délce 96,7 km se pojede poslední den závodu.

 

La Vuelta 2022

 

23 týmů postavilo na start 184 jezdců celkem. Mezi nimi byli až do páté etapy i dva Češi, Vojtěch Řepa a Jan Hirt. Druhý jmenovaný, který startoval v barvách Intermarché-Wanty-Gobert, však musel ze závodu odstoupit. Před startem 6. etapy jeho tým oznámil pozitivní test na koronavirus. Je tedy jasné, že Jan Hirt, šestý muž z letošního Gira, svůj úspěch na Vueltě nezopakuje. 

 

Značky z La Vuelty

Na všech Grand Tour nás kromě výkonů zajímají také značky, které jezdcům k jejich úspěchům pomáhají. Dlouhodobě nejsledovanějším týmem je u nás v Mojekolo tým Groupama-FDJ, který jezdí na silničních kolech Xelius, Aircode DRS a Aerostorm francouzského výrobce Lapierre a obouvá německé galusky Continental.

 

Kola LapierreHJCChris Froome s HJC prilbouOblečení Santini

 

Zajímají nás také týmy AG2R Citroën Team a Israel Premiere Tech. Vozí totiž špičkové přilby Ibex 2.0 a Furion 2.0 korejského výrobce HJC. A zapomenout nesmíme ani na tým Alpecin-Deceuninck, který letos v únoru oznámil spolupráci se SKS Germany. Legendární německé pumpičky a tlakoměry sice nejsou v pelotonu úplně vidět, pomáhají ale v zákulisí technikům z týmu.

Velice vidět jsou naopak dresy italské značky Santini. Ta je již několik ročníků v řadě oficiálním partnerem La Vuelty. Čtyři legendární dresy (červený, zelený, modro-bílý a bílý), které na Vueltě oblékají vedoucí jezdci jednotlivých klasifikací, tak mají na prsou logo Santini. Nedávno se Italové spojili také s Tour de France, takže letos byla značka velmi exponována i tam.

 


Další cyklo čtení:

HJC HelmyDresy Santini3+3 tipy na pánské a dámské outfity na kolo od Santini