Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  19. 7. 2022

JBC 4X Revelations 2022 je za námi: Slavík na Ghost potvrdil formu!

O víkendu 15.-16.7.2022 se v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou uskutečnil již 9. ročník závodu světové série ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations a ročník to byl opět více než vydařený. Po lehkém odpoledním dešti se na kopec začali scházet fanoušci, lační po adrenalinovém zážitku nejlepšího fourcrossového závodu světa, a dočkali se. Počasí vyšlo na jedničku a rideři si tak mohli užít závodění před šílejícím publikem, které v průběhu závodního víkendu čítalo více než 10 000 návštěvníků.

 

Hlavní závod mužů

Hlavní závod mužů ovládl už po deváté v řadě zatím neporažený lokální závodník a organizátor celé akce v jedné osobě Tomáš Slavík na kole Ghost, který nedal ani v jedné z rozjížděk soupeřům šanci.

"Všichni čekají, že vyhraju, říkají, jestli to už není nuda a jestli mě to pořád baví, ale závod JBC 4X Revelations je pro mě snad nejtěžší v sezóně, protože nejen závodím, ale týdny předtím akci organizuji, jsem pod velkým tlakem fyzicky i psychicky a proto je pro mě vítězství a spokojení návštěvníci vždy tou největší odměnou a satisfakcí po týdnech práce i tréninku. Všem děkuju za mega podporu a fandění," řekl ještě před závodem Tomáš Slavík.

Na druhé místě se umístil polský závodník Gustaw Dadela, na třetím a pátém místě se umístili lokální závodníci Petr Pala a Dominik Kvapil. Čtvrtou příčku pak obsadil český talentovaný rider Mikuláš Nevrkla.

 

JBC 4X 2022JBC 4X 2022
Foto: Petr Zbranek, Ondřej Holas

 

Výsledky MUŽI JBC 4X Revelations:

1. Tomáš Slavík
2. Gustaw Dadela
3. Petr Pala

 

Ženská kategorie

Ženská kategorie pak přinesla velké překvapení, kdy taktéž domácí bikerka Anna Slancová dokázala v nelehké lesní sekci předjet anglickou závodníci Josie McFall, ale také úřadující mistryni světa Michaelu Hájkovou a dojela si do cíle pro další fenomenální vítězství pro Jablonec.

 

JBC 4X - MužíJBC 4X - ženy
Foto: Petr Zbranek, Ondřej Holas

 

Výsledky ŽENY JBC 4X Revelations:

1. Anna Slancová
2. Josie McFall
3. Michaela Hájková

 

Revelations KIDS race a doprovodný program

Ostré souboje loket na loket přinesl i páteční závod Revelations KIDS race, kde si v mladší kategorii pro zlato dojel Adam Beneš, ve starší pak Jáchym Vaněk.

Bohatý byl také doprovodný program. Nad hlavami početného publika v Jablonci nad Nisou předvedl neskutečnou show mistr Evropy v akrobatickém létání a vítěz závodu Red Bull Air Race Martin Šonka. Jeho průlety hlavou dolů jen kousek nad diváky byly absolutně dechberoucí. Vydařil se i doprovodný hudební program, kapely i DJs roztančili snad každého na kopci.

Z pohledu organizátorů se letos jednalo o jeden z nejúspěšnějších ročníků, který by nebyl tak úžasný bez tisíců věrných fanoušků, kteří závod již před lety vzali za svůj a do Jablonce se sjíždějí nejen z celé republiky, ale také ze zahraničí. Obrovský kus práce odvedl již léta neměnný organizační tým a samozřejmě sponzoři, bez kterých by to nešlo: Liberecký kraj, město Jablonec nad Nisou, Red Bull, Ghost bikes, Rohozec, ARaymond, GoPRO, MK Cars, Kodak Jakoubě, JBC bikepark a další.

 

Jubilejní 10. ročník

Jubilejní 10. ročník se uskuteční v červenci 2023, přesné datum bude již brzy zveřejněno na oficiálních kanálech JBC 4X Revelations. "Těšit se můžete na extra vychytaný ročník, protože takové číslo musíme společně oslavit," slibují organizátoři.

 


 

Další čtení:

Rozhovor Tejchman Gravity pláště Continental Dresy Mojekolo