Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  23. 5. 2022

Démare na Lapierre je suverénním lídrem bodovací soutěže na Giro d'Italia

13. etapa Gira d'Italia, která se jela v pátek 20. 5. 2022, přinesla francouzskému jezdci už třetí etapové vítězství na první letošní Grand Tour. Svým 8. etapovým triumfem na Giru v kariéře Démare definitivně potvrdil status nejúspěšnějšího Francouze v historii italského závodu a je horkým kandidátem na celkového vítěze bodovací soutěže.

 

3. etapové vítezství

Své první vítězství na letošním Giru oslavoval Démare hned po 5. etapě ve středu 11. 5. v Mesině. Další den znamenal další vítězství pro Démareho. V šesté etapě na trase Palmi-Scalea byl opět nejrychlejší a stal se nejúspěšnějším Fracouzem v historii Giro d'Italia. Dosavadní rekord - 6 vítězných etap na Giru - drželi shodně Jacques Anquetil a Bernard Hinault. Svou pozici nejlepšího Francouze Démare definitivně potvrdil třetím etapovým vítězstvím ve 13. etapě. Kromě třetího letošního vítězství a osmého triumfu v kariéře si připsal i spoustu bodů v bodovací soutěži.

 

Maglia Ciclamino na dosah

Kromě tří vítězných etap a osmi triumfů v kariéře si Démare letos připsal na konto i spoustu bodů v bodovací soutěži. Soutěž o maglia ciclamino je letos, zdá se, rozhodnutá. Fialový dres oblékne právě Démare. Stačí, aby dojel do cíle Gira. S průběžnými 238 body a náskokem 117 bodů před druhým Markem Cavendishem ho už nikdo nemůže ohrozit.

 

Arnaud Démare
Zdroj foto: www.giroditalia.it

 


 

Čtěte také:

Peníze na Giru Giro 2022 Démare vítězem 5. etapy