15. 3. 2022

Velké srovnání dětských vozíků za kolo Qeridoo

Děti přinášejí do života změny, ale pohybu a sportu se kvůli nim vzdávat nemusíte. Existují totiž způsoby, jak trávit čas aktivně a s celou rodinou. Praktickým a bezpečným řešením pro sport s dětmi jsou dětské vozíky Qeridoo. Využít je můžete nejen jako vozík za kolo, ale i jako sportovní kočárek, se kterým se dá běhat, jezdit na inlinech, vyrážet na pěší túry a v zimě i běžkovat. Německý výrobce nabízí hned 4 modely dětských vozíků, pojďme si je postupně představit a porovnat.

 

QUPA a Speedkid jako dobrý základ

Speedkid je základní model dětského vozíku od Qeridoo, který se v roce 2022 dočkal modernějšího a designově mnohem atraktivnějšího nástupce s názvem QUPA. Novinka dostala lepší odpružení, komfortnější sedák a trojitou clonu nástupního otvoru, která chrání před hmyzem, před sluncem a před vodou. QUPA má navíc větší zavazadlový prostor a s namontovanou tažnou tyčí je o 10 cm kratší než starší Speedkid.

 

Podívejte se na detailní představení vozíku QUPA: Nový vozík za kolo Qupa od Qeridoo nabízí více pohodlí za méně peněz

 

Obecně jsou však modely QUPA a Speedkid (i všechny další od Qeridoo) stavěné tak, aby lehká hliníková konstrukce chránila malé pasažéry ze všech stran. Bezpečnost zlepšují vždy ještě odrazky, reflexní prvky na kabině a bočnicích plášťů a výrazná oranžová vlaječka. Všechny modely Qeridoo mají v základu přední kočárkové kolečko, které se dá zaaretovat, aby se neprotáčelo. Pro zaháknutí kočárku za kolo, stačí kolečko odmontovat a nasadit tažnou tyč.

QUPA a Speedkid se prodávají v jednomístné i dvoumístné verzi, ale v rodině vozíků Qeridoo jsou to rozměrově nejmenší a výbavově nejchudší modely. Pokud však hledáte kompaktní vozík za dobrou cenu, se kterým budete podnikat spíše kratší pěší a cyklo výlety v lehkém terénu, je to ideální volba.

 

Základní výbava vozíku QUPA a Speedkid

— polstrovaný sedák
— kočárkové kolečko
— tažná tyč a tažné zařízení na kolo
— 5bodové bezpečnostní pásy
— trojitá clona nástupního otvoru proti hmyzu, slunci, vodě (neplatí pro Speedkid)
— listové odpružení (neplatí pro Speedkid)
— ruční brzda
— výškově nastavitelná rukojeť
— úložný prostor 30 l a 40 l (QUPA 1 a QUPA 2) vs. 13 l a 16 l (Speedkid 1 a Speedkid 2)
— hmotnost 14 kg a 15 kg (QUPA 1 a QUPA 2) vs. 14,5 kg vs. 15,5 kg (Speedkid 1 a Speedkid 2)

 

Qeridoo QupaQeridoo Qupa

 

Sportrex 1 a Sportrex 2 jako zlatá střední cesta

Model Sportrex je kompaktní kočárek středních rozměrů, který oproti základní QUPĚ nabídne o něco komfortnější svezení. Stejně jako základní modely nabízí funkci kočárku a vozíku za kolo, ale v základu má i přípravu pro rozšiřující příplatkovou výbavu. Přikoupit se dá 14palcové joggingové kolečko dopředu, set kotoučových brzd dozadu nebo ski set. Paleta sportů, které můžete se Sportrexem provozovat se tím výrazně rozšiřuje.

Joggingové kolečko zaručuje pohodlnější běhání, protože větší kolo poskytuje lepší stabilitu. Při pěších túrách s ním lehce překonáte velké neorvnosti na nezpevněných turistických trasách. Kotoučové brzdy umožňují dávkovat brzdnou sílu, což oceníte zejména při cestě z kopce, kdy nebudete muset držet celou váhu kočárku v rukách. A hodit se bude i při běhu nebo jízdě na inlinech. Ski set je pak sada lyží, které se montují místo zadních kol, abyste mohli vozík na sběhu táhnout za sebou.

Sportrex je tedy volba pro ty, kteří chtějí komfortní, ale stále dostatečně kompaktní vozík, který jim navíc díky příplatkové výbavě dává možnost kdykoliv rozšířit paletu sportovních aktivit provozovaných s dětmi.

 

Základní výbava vozíku Sportrex

— polohovatelná opěrka hlavy
— polstrovaný sedák
— kočárkové kolečko (s možností přikoupení 14palcového joggingového kola)
— tažná tyč a tažné zařízení za kolo
— 5bodové bezpečnostní pásy
— trojitá clona nástupního otvoru proti hmyzu, slunci, vodě
— listové odpružení
— ruční brzda (s možností přikoupení setu kotoučovéch brzd)
— výškově nastavitelná rukojeť
— úložný prostor 28 l a 39 l (Sportrex 1 a Sportrex 2)
— hmotnost 15,5 kg a 16,5 kg (Sportrex 1 a Sportrex 2)

 

Qeridoo SportrexQeridoo SportrexQeridoo Sportrex

 

Kidgoo jako top model

Kidgoo je největší, nejkomfortnější a nejmodernější z řady vozíků Qeridoo. Dostupný je ve dvou barvách, ve dvou variantách (pro 1 a 2 děti) a ve třech stupních výbavy. Je to volba pro opravdu aktivní jedince, kteří veškerý volný čas tráví v pohybu. Prostornou kabinu, komfortní sedák s opěrkou hlavy a velký zavazadlový prostor má už základní výbavová verze pojmenovaná Kidgoo. Vozík je jako dělaný na celodenní túry nebo cyklo výlety (samozřejmě s ohledem na věk dítěte). Střední výbavová verze Kidgoo Sport má už od výroby namontované kotoučové brzdy a v maximální výbavě Pro je v ceně i 14palcové přední kolo.

Kidgoo je vozík pro nejnáročnější, sportovně založené rodiny, které se nechtějí nechat omezovat v pohybu. Pokud hledáte maximální variabilitu, bezpečí, prostor a komfort, sáhněte po modelu Kidgoo.

 

Základní výbava vozíku Kidgoo

— polohovatelná opěrka hlavy
— polstrovaný sedák
— kočárkové kolečko (s možností přikoupení 14palcového joggingového kola)
— tažná tyč a tažné zařízení za kolo
— 5bodové bezpečnostní pásy
— trojitá clona nástupního otvoru proti hmyzu, slunci, vodě
— listové odpružení
— ruční brzda
— kotoučové brzdy (v základní výbavové verzi za příplatek, ve verzích Sport a Pro v ceně)
— výškově nastavitelná rukojeť
— úložný prostor 38 l a 45 l (Kidgoo 1 a Kidgoo 2)
— hmotnost 16,5 kg a 17,9 kg (Kidgoo 1 a Kidgoo 2)

 

Qeridoo KidgooQeridoo KidgooQeridoo Kidgoo

 

Praktické příslušenství pro cyklisty

Oproti dětským sedačkám nemusíte čekat, až se dítko naučí samo sedět. Ve vozících Qeridoo, můžete převážet nemluvňata od už od 1. měsíce věku. Stačí si přikoupit závěsné vajíčko, které ve vozíku funguje na principu hamaky. Vajíčko k rámu připevníte popruhy a ty pak dodatečně pohlcují otřesy, které by se na velkých překážkách mohly od podvozku dostat až do kabiny.

 

Příslušenství QeridooQeridooVozíky za kolo Qeridoo