14. 3. 2022

Nový vozík za kolo QUPA od QERIDOO nabízí více pohodlí za méně peněz

Základní model dětského vozíku za kolo Speedkid se letos dočkal nástupce. Novinka od Qeridoo pro rok 2022 s názvem QUPA dostala ve srovnání se svým předchůdcem modernější design, objemnější zavazadelník, lepší odpružení, vyšší jízdní komfort a překvapivě i nižší prodejní cenu. Pokud tedy hledáte funkční, pohodlný a cenově dostupný vozík pro svou ratolest, je novinka od Qeridoo jasnou volbou.

 

Na vzhledu záleží

Moderní a aerodynamické tvary nového vozíku prozrazují, že si na vzhledu dali návrháři z Qeridoo obzvlášť záležet.  Designově teď jednomístná i dvoumístná QUPA zapadá do celé rodiny vozíků Qeridoo víc než starší Speedkid. Lehký hliníkový rám QUPY, který chrání pasažéra ze všech stran, dostal elegantní šedý kabátek s limetkovým lemováním a integrovanými reflexními prvky. Viditelnost zvyšují i páry odrazek vepředu a vzadu, zadní blikačka na rukojeti, která je součástí balení, reflexní bočnice plášťů a výrazná oranžová vlaječka.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Voděodolný a snadno omyvatelný materiál kabiny je dostatečně pevný, takže snese i hrubší zacházení při skládání, přepravě nebo skladování. Kryt nástupního otvoru s velkým předním oknem z prodyšné síťoviny chrání dítko před hmyzem a případnými nečistotami. Na síťku se pomocí suchých zipů připevňuje polohovatelná clona proti slunci. Za deště nebo za větru stačí ze stříšky vozíku srolovat průhlednou, nepromokavou fólii a zakrýt celé síťovinové okno.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA
Madlo s ruční brzdou se dá polohovat. Uvnitř je polstrovaná sedačka a praktická kapsička z obou stran.

 

Uvnitř má malý pasažér (eventuálně dva malí pasažéři v případě verza QUPA 2) k dispozici polstrovanou sedačku i opěradlo s 5bodovými pásy. Dodatečnou vystélku pro ještě větší pohodlí se dá pořídit za příplatek, stejně jako opěrku hlavy. Bezpečnostní pásy mají měkčené chrániče, aby se nezařezávaly do ramenou a mezi nohy. Po stranách pod každým oknem můžete dítěti do připravené kapsičky schovat pitíčko nebo oblíbeného plyšáka.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA
Vozík má sadu odrazek, nepromokavou stříšku se sluneční clonou, rychle odpojitelná všechna 3 kola a dá se snadno složit.

 

2 v 1 aneb funkčnost především

Dětský vozík za kolo QUPA je neskutečně variabilní. Stačí odmontovat tažnou tyč, namontovat přední kolečko a promění se ve sportovní kočárek. Za jednu cenu tak dostaváte dva plnohodnotné produkty: sportovní kočárek a dětský vozík za kolo.

 

Funkce sportovního kočárku

Funkci kočárku obstarává přední, otočné kolečko, které se dá v případě potřeby zaaretovat, aby se neprotáčelo a snadněji překonávalo nerovnosti. Boční, nafukovací kola o průměru 20 palců jsou pak zárukou toho, že s kočárkem projedete i těžším terénem. Jako každý správný moderní kočárek má i QUPA nastavitelnou výšku madla, brzdu ovládanou z rukojeti a velký zavazadlový prostor o objemu 30 litrů. Celý vozík složíte dvěma pohyby na placku a po odpojení bočních kol se v pohodě vejde do kufru každého středně velkého auta.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Funkce vozíku za kolo

Sundejte kočárkové kolečko, nasaďte tažnou tyč a máte vozík za kolo, se kterým se můžete vydat na rodinný cyklovýlet. Do prostorného zavazadelníku nabalíte vše potřebné a listové odpružení zajistí malým pasažérům dostatečný komfort během jízdy. Tažná tyč je konstruována tak, aby v případě pádu kola vozík zůstal v horizontální pozici. Hliníkový rám chrání dítě ze všech stran, a když před jízdou překlopíte madlo nad střechu vozíku, získáte dodatečnou ochranu pro případ převrhnutí vozíku. Plusem je i možnost dokoupení druhého tažného zařízení na kolo, aby mohli vozík ke svému kolu připojovat střídavě oba rodiče.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Jak v kočárku, tak ve vozíku můžete převážet děti už od prvního měsíce života. Stačí si přikoupit závěsné vajíčko, případně autosedačku Qeridoo (ta se vejde jen do dvoumístného modelu a k připevnění jsou potřeba speciální adaptéry). Závěsné vajíčko funguje na principu hamaky. K rámu vozíku se připevňuje speciálními popruhy. Napnuté pásy pak dodatečně pohlcují otřesy, které se od podvozku mohou dostat do kabiny.

 

Technické parametry vozíku Qeridoo QUPA 1

Komfort:
- sedadlo s 5bodovým pásem
- kočárkové kolečko s aretací
- výškově nastavitelná tlačná rukojeť
- kryt 3v1 (proti hmyzu/slunci/vodě)
- tažné zařízení s univerzální spojkou
- BDS+ Systém tlumení listového péra
- parkovací brzda s ovládáním z rukojeti
- kompaktní rozměry po složení: 105 x 62 x 36 cm (d x š x v)
- délka s tažnou tyčí 140 cm
- úložný prostor 30 l
- nosnost 50 kg
- hmotnost 14 kg

Bezpečnost:
- splňuje DIN EN 15918
- testováno na škodlivé látky
- hliníkový rám s ochranou podlahy
- nízké těžiště pro větší stabilitu
- zvýšená světlá výška vnitřního prostoru
- ochrana proti nárazu zezadu
- postranní chrániče hlavy s reflexní fólií
- reflexní prvky na pláštích

Kompatibilita:
✓ závěsné vajíčko Qeridoo
✓ autovajíčka Qeridoo a Maxi-Cosi (jen pro dvoumístný model a se speciálními adaptéry)
× ski set Qeridoo na běžkování
× joggingové kolečko Qeridoo

 

Qeridoo QUPA 1Qeridoo QUPA 2Qeridoo QUPA