Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  27. 7. 2021

4 důvody, proč je nový vozík za kolo lepší než použitý

Vozík za kolo je praktickým řešením pro rodinné cyklovýlety. Je to trend jen několika posledních let, ale svou oblíbeností se už hravě vyrovná mnohem starším zadním sedačkám. Novopečení rodiče často řeší otázku, jestli pořídit starší cyklokočárek, nebo sáhnout po novém. Tady jsou 4 důvody, proč je nový vozík lepší než ojetý.

 

1. Jasný původ nového vozíku a platná záruka

Se starým cyklokočárkem je to jako s ojetým autem, nikdy nevíte, kdo a kde s ním jezdil a jak se o něj staral. Bazarové vozíky mohou mít vedle viditelných známek opotřebení i skryté vady, které se projeví až po nákupu. Velkou výhodou nového vozíku za kolo je proto dvouletá záruka. Tu vám v bazaru nikdo nedá.

Cyklokočárek je sice poměrně jednoduchý stroj, má ale pár mechanických součástek, které podléhají opotřebení, nebo se mohou pokazit. U nového vozíku to vyřešíte reklamací a prodejce vám vadný díl opraví nebo vymění. U staršího cyklokočárku se u původního majitele náhrady už většinou nedovoláte.

 

Damjan Siriški s QeridooQeridoo

 

2. Dobrá dostupnost náhradních dílů pro nový cyklokočárek

Počítejte s tím, že vozíky v bazarech většinou odvozily alespoň 2 děti, takže mohou mít 6 i více let. Po takové době už budete jen těžko shánět náhradní díly. A pokud se už zakoupený model nevyrábí, mohou být díly zcela nedostupné. Při nákupu stašího vozíku si dejte obzvlášť pozor na to, jestli vše funguje, jak má. Někteří výrobci totiž prodávají součástky v setech. Běžná výměna vadné brzdové páčky pak může znamenat nákup celé brzdové sady a servis se prodraží.

U nového vozíku máte jistotu, že díly seženete u výrobce nebo distributora i po skončení záruční doby. Běžná praxe je, že se součástky vyrábí ještě minimálně 3-5 let po ukončení výroby konkrétního modelu dětského cyklokočárku.

 

3. Moderní bezpečnostní prvky a doplňková výbava

Bezpečnostní standardy pro výrobky určené dětem jsou nastavené obzvlášť vysoko a normy se postupně zpřísňují. To nutí výrobce cyklokočárků neustále pracovat na vývoji a svoje vozíky zdokonalovat jak po stránce bezpečnosti, tak po stránce komfortu. Z hlediska bezpečnosti vám nejnovější modely vozíků za kolo Qeridoo nabízí mimo jiné vyztužený hliníkový rám s ochranou podlahy, kotoučové brzdy, upínací systém s 5bodovým bezpečnostním pásem, postranní chrániče hlavy nebo reflexní prvky na pláštích, střešním krytu i kapotě. Komfort obstarávají listová péra, 360° ventilační systém nebo strešní kryt se 3 samostatnými clonami (proti hmyzu a prachu, proti slunci, proti dešti a větru). Starší vozíky bývají v těchto ohledech mnohem "chudší" a dokonce už nemusí splňovat platné normy.

 

Vozíky QeridooVozíky QeridooQeridoo

 

Bohatá je i doplňková výbava k novým kočárkům. Snadno přikoupíte nejrůznější výstelky, opěrky nebo kryty proti dešti. Pořídit se dá přídavné joggingové kolečko, nebo ski set na zimu, a díky speciálním vajíčkům a miminkovníkům můžete ve vozíku převážet i ty úplně nejmenší dětičky. Taková příplatková výbava se však pro starší dětské vozíky za kolo shání hodně špatně, nebo není k dispozici vůbec.

 

4. Nový vozík si drží cenu

Nový vozík za kolo je poměrně velká vstupní investice. Na druhou stranu si dobře drží cenu. Po top modelech z druhé ruky je velká sháňka, ale na trhu jich moc není. Nový vozík tak po 3 letech prodáte s minimální ztrátou. Starší cyklokočárky se sice dají sehnat výrazně levněji, ale jejich cena s každým dalším majitelem a odvoženým dítětem výrazně klesá. Navíc se při koupi používaného vozíku ochuzujete o záruku a všechny výhody popsané v předchozích bodech.

 

Vozíky QeridooVozíky Qeridoo

 


 

Čtěte také:

Cyklosedačka vs. vozík Půjčovna vozíků a elektrokol Cyklodovolená