28. 5. 2021

Video: Korona Himaláje je za polovinou. Marvanovou a Paloncýho čeká ještě 7 everestingů

Ultravytrvalci Peggy Marvanová a Pavel Paloncý jsou už na cestě přes měsíc a ve videu se ohlédli za první polovinou jejich společné výzvy. Cílem je na 14 alpských vrcholech nastoupat výšku všech 14 himalájských osmitisícovek. Co je zatím na cestě potkalo, jak se jim jede?

 

Prvních 7 everestingů

Jaká byla první polovina výzvy? Peggy Marvanová a Pavel Paloncy navštívili Itálii i Francii, Alpy i Dolomity, prošli si lepšími i horšími momenty. Kde jim bylo nejlépe a kde naopak nejhůře? Baví je to pořád nebo se už na to dávno chtěli vykašlat? To všechno i něco navíc se dozvíte v tomto videu.

 

 

O projektu Korona Himaláje

120 000 metrů převýšení, přes 3 000 kilometrů, mnoho hodin v sedle jízdního kola. Tak vypadají parametry projektu, do kterého se pustili známí čeští ultravytrvalci Pavel Paloncý a Markéta Marvanová. Korunu Himálaje získá horolezec, který zdolá všech 14 osmitisícovek oni si dali za cíl nastoupat stejnou výšku na kolech Lapierre, navíc v koronavirové době, proto "Korona Himaláje".

„Himálajing“ provází i DOBROČINNÁ SBÍRKA pro pět dětí. Myšlenka sbírky je jednoduchá: „Lidé, kteří obdivují naše výkony, mohou podpořit sbírku pro děti, které musí bojovat každý den,“ řekla ke sbírce Markéta Marvanová. Pro tento projekt se jezdci spojili s organizacemi Dobrý Anděl, Pink Bubble, Nadace Via a klinikou AXON. Společně chtějí vybrat 250 000 Kč a podpořit pět příběhů.

Start: 18. dubna 2021
Web akce: www.koronahimalaje.cz

 


 

Čtěte více o výzvě:

Rozhovor s Peggy Marvanovou Zaostřeno na kolo Peggy Marvanové Korona Himaláje - o projektu