2. 4. 2024

Zaostřeno na bike Anne Terpstry, vítězky Cape Epic 2024

Formaci Ghostu se v letošním Cape Epicu dařilo. Málokdo má na svém kontě vyhraných osm z osmi etap a to se letos dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podařilo. Nemalou měrou se na tom podílel samozřejmě také zvolený materiál, který si nyní krátce představíme v podání biku Anne Terpstry.

 

Pozn.: Tento bikecheck vyšel původně na mtbs.cz. Se svolením autorů textu a fotografií článek sdílíme.

 

Ghost Lector Anne Terpstry

Základem je celoodpružený XC závodní karbonový model Ghost Lector FS World Cup se 120mm zdvihy na obou kolech, ovšem další dílky specifikace už se od sériovky docela dost liší. Začneme podvozkem. Ten veze Anne od Rock Shoxu, a jak možná vidíte z přiložených obrázků, jde o poměrně čerstvou novinku v podání bezdrátově ovládaného ekosystému Flight Attendant, který využívá bezdrátové jednotky na vidlici i tlumiči Rock Shox SID, ale pro svůj optimální chod zpracovává data i z wattmetru na klikách a info od AXS řazení.

 

GhostGhost
— Zdroj foto: Jan Němec, mtbs.cz 

 

Pohon je zde osazený Sram XX SL AXS T-Type a jeho součástí jsou zde karbonové kliky osazené 32z. převodníkem s integrovaným Quarq wattmetrem. Brzdy jsou zde čtyřpístkové Level Ultimate v nejlehčím Ultimate Stealth provedení s odlehčenými dvoudílnými Sram Centerline X kotouči. Další nepřehlédnutelnou libůstkou, kterou Anne Terpstra vozí již několikátým rokem, jsou karbonové šestipaprskové loukotě od německé značky Bike Ahead Composites, které jsou obuty do Maxxis Aspen plášťů v rozměru 29x2,35" nafoukaných vpředu na 1,1 a vzadu pak na 1,3 baru.

 

Ghsot
— Zdroj foto: Jan Němec, mtbs.cz 

 

Celkem veze Anne na svém biku čtyři nabíjecí baterie Sram AXS, přičemž ta čtvrtá je umístena na Rock Shox Reverb AXS teleskopické sedlovce. Zajímavostí je také to, že zde Anne dává přednost staršímu typu "pádlových" řadících páček, resp. ovladačů před těmi novými. Nářadí je na biku poschováváno hned na několika místech. Ve středové ose je opravná sada na defekty, dvojici bombiček nese jeden z košíků na láhev. Další nářadí je v řídítkách a spojka řetězu je schovaná pod oběma gripy.

 

GhostGhost
— Zdroj foto: Jan Němec, mtbs.cz 

 

Celokarbonový integrovaný kokpit má Anne jen 680 mm široký a s 55 mm dlouhým představcem. Ghost je známý tím, že jeho XC speciály nevynikají super nízkou hmotností, nicméně závodní bike Anne Terpstry váží velice slušných 10,6 kg se vším, co vidíte na fotkách včetně nářadí, bombiček a spol. Sériovka přitom bez doplňků váží jen 10,2 kg.

 

Foto Credit: Max Sullivan & Cape Epic
— Zdroj foto: Max Sullivan & Cape Epic

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považován za nejslavnější a zároveň nejtěžší etapový MTB závod na světě. Letošní jubilejní 20. ročník zcela ovládly dámy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zajistily celkové prventsví v kategorii UCI Women. Dánský jezdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategorii UCI men.

VIDEO: Sháněla jsem léky ve vesnicích, kde nebyl ani chleba, vzpomíná na závody 2023 Peggy Marvanová

VIDEO: Sháněla jsem léky ve vesnicích, kde nebyl ani chleba, vzpomíná na závody 2023 Peggy Marvanová

Loni v květnu si u nás nejlepší česká ultramaratonská cyklistka Peggy Marvanová vyzvedávala nové kolo. Už o dva týdny později na něm mezi ženami vyhrála Trans Balkan Race a 1 330 km dlouhý závod dojela celkově čtvrtá. O dva měsíce později slavila Peggy podruhé. Na 1 880 km dlouhém Silk Road Mountain Race 2023 v Kyrgyzstánu se podělila o prvenství v ženské kategorii s kolegyní z Francie. Jak na tyhle zážitky Peggy vzpomíná a co ji čeká v roce 2024? Poslechněte si v rozhovoru.

Zaostřeno na kola Evy Adamczykové: Prskolet a Ghostrider, seznamte se

Zaostřeno na kola Evy Adamczykové: Prskolet a Ghostrider, seznamte se

"Kolo je důležitou součástí mého tréninkového programu a posledních pár let jezdím na kolech Ghost. Proto jsme se rozhodli s Mojekolo spolupráci rozšířit, takže mě teďka budete vídat víc. A já se těším, že vyzkouším i další značky z portfolia Mojekolo," vzkázala fanouškům Eva Adamczyková, když si u nás vyzvedávala svá dvě nová kola. Prskolet a Ghostrider, tak si je Eva pojmenovala. Pojďme se na ně podívat zblízka.