14. 5. 2024

Světový pohár horských kol v Novém Městě: Přijďte fandit, testovat kola a potkat se s Evou Adamczykovou

Od 24. do 26. 5. 2024 zažije Vysočina Aréna další díl nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES. Akce odstartuje v pátek závody mužů a žen U23 v Short Tracku. Všechny závody elitních kategorií se ale pojedou v sobotu a neděli. Po celý víkend pak bude probíhat Test Fest s možností vyzkoušení bezmála 300 kol a elektrokol značek jako Ghost, Lapierre, Pells a dalších. Doprovodný program pak nabídne třeba autogramiádu a rozhovor s ambasadorkou Mojekolo, zlatou a bronzovu olympijskou medailistkou Evou Adamczykovou.

 

Sobota a neděle ve znamení závodů elitních kategorií

Závodní itinerář začíná jen zlehka pátečními Short Tracky mužů a žen U23. O to nabitější pak budou sobota a neděle. Konkrétně v sobotu se pojede Světový pohár v Short Tracku (XCC) a veřejné závody Open Maraton a Night Race (+ UCI Junior Series chlapců a XCO závody obou kategorií U23), v neděli pak Světový pohár v maratonu (XCM) a olympijském cross-country (XCO) (+ UCI Junior Series dívek).

 

UCI

 

Test Fest s koly, Ghost, Lapierre, Pells a mnoha dalšími

Test Fest letos nabobtnal do nebývalých rozměrů a nabídne hned 283 testovacích kol! Biky budou k testování připraveny v pátek od 16 do 19 hodin, v sobotu celý den od 9 do 18 hodin a v neděli pak od 9 do 14 hodin a rezervace již je možno vytvářet přes jednotný rezervační systém.

Mezi koly budou k vyzkoušení top modely značek z naší nabídky. Ghost slibuje k otestování třeba Lector FS, model, na kterém holky z Ghost Factory Racing letos ovládly Cape Epic. Lapierre přiveze třeba model XR 7.9 – stroj Sebastiana Finiho z Cape Epicu. Český Pells pak poskytne například našlapané XCéčka Duke 1 a Duke FS 2. Kompletní seznam testovacích kol všech značek včetně rezervačního systému najdete na webu akce.

 

Doprovodný program s Evou Adamczykovou a dalšími hvězdami

Za novou tribunou E vznikne "náměstíčko" – otevřený prostor ideální pro konání talk shows, besed či představovaček. Fanoušci se tady mohou těšit na setkání se zajímavými hosty, třeba se zlatou a bronzovou olympijskou medailistkou ve snowboardcrossu Evou Adamczykovou. Tu v neděli v 11:45 vyzpovídá na pódiu populární moderátor Daniel Stach. Po rozhovoru bude následovat autogramiáda. Na stánku Ghost pak v neděli v 13:00 proběhne soutěž s Evou o věcné ceny Ghost

 

Eva Adamczyková

 

Kromě Adamczykové nabídne doprovodný program i setkání s populárním českým MTB youtuberem Davidem Polesným alias Trail Hunterem a dalšími. V plánu jsou i exhibice – vystoupí třeba mistr světa v biketrialu Vašek Kolář se svojí Vasha show.

 

Nové Město na Moravě bude jako obvykle pořádná jízda!

První letošní Světové poháry v Brazílii ukázaly, že elita je v letošním olympijském roce extrémně vyrovnaná. Už nyní je tak jasné, že se v Novém Městě odehraje skutečně špičkový závodní program a v akci budou ta největší esa světové cyklistiky. My v Mojekolo máme své favority jasné, minimálně na nedělní XCO závod žen určitě – #dyckyghost!

 


 

Související články:

Zaostřeno na bike Anne Terpstry, vítězky Cape Epic 2024

Zaostřeno na bike Anne Terpstry, vítězky Cape Epic 2024

Formaci Ghostu se v letošním Cape Epicu dařilo. Málokdo má na svém kontě vyhraných osm z osmi etap a to se letos dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podařilo. Nemalou měrou se na tom podílel samozřejmě také zvolený materiál, který si nyní krátce představíme v podání biku Anne Terpstry. Tento bikecheck vyšel původně na mtbs.cz. Se svolení autorů textu a fotografií článek sdílíme.

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považován za nejslavnější a zároveň nejtěžší etapový MTB závod na světě. Letošní jubilejní 20. ročník zcela ovládly dámy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zajistily celkové prventsví v kategorii UCI Women. Dánský jezdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategorii UCI men.

VIDEO: Představení Lapierre XR 7.9

VIDEO: Představení Lapierre XR 7.9

Lapierre si u modelů XR a XRM nachystal pro rok 2022 zcela nový rám, který už na první pohled zaujme zajímavými barvami a po nasednutí nabídne skvělé jízdní vlastnosti. Marcel ho vzal na projížďku a zhodnotil první dojmy z jízdy.