27. 3. 2024

Slavík na Ghost zpátky na bedně! Po smolném Chile bral v Mexiku bronz

Tomáš Slavík se vrátil na stupně vítězů! Při druhém kole světové série Red Bull Guanajuato Cerro Abajo v Mexiku získal bronzovou medaili. V neskutečně dramatickém a těsném závodě Slavík vybojoval 3. místo a zlepšil si náladu po technickém problému v předchozím kole v Chile. Skvělý a zasloužený comeback!

 

Závod podle Tomáše

"Musím říct, že po Chile a taky po loňským pádu na této trati je to fakt balzám na duši. Vím, že moje rychlost, technika i fyzička jsou tam, kde mají být, ale věci někdy prostě nevychází dle plánu a já jsem za tuto 'bednu' strašně rád… Loni málem v bedně a letos na bedně! Byl to nesmírně napínavej a hlavně těsnej závod, kdy mě od druhýho místa dělilo pouze 0,15 vteřiny a od prvního místa 1,2 vteřiny. Je až neuvěřitelný jaký tempo musíme držet, pokud chceme v takovém závodě zvítězit, kdy každou vteřinu tratě musíme letět na 110 %," hodnotí závod Tomáš.

 

Tomáš Slavík a Ghost

 

"Při takové jízdě se dá fakt těžko jet bez chyb, takže jsem tam nějaký svoje chybičky samozřejmě měl, ale zase mě to něco novýho naučilo a příště tyto chyby už neudělám! Jsou to pro diváka neviditelný věci, ale závodíme už fakt v setinách a to ukazuje, jak jsou tyto závody vyhrocený. Už se nemůžu dočkat dalšího závodu Cerro Abajo série, kdy série poprvé zamíří do Evropy do italského Janova! Fakt velkej den v historii pro všechny milovníky Urban DH! Díky moc všem za fandění jak u obrazovky, tak na trati, sponzorům, rodině, kamarádům a všem ostatním, co nejsou vidět. Díky moc! Pokračujemééé," vzkazuje slavný urban DH matador.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík v Mexiku
Photo credit: Jurgen Westemeyer, Jose Duch

 

Další zastávka pro Tomáše je za pár týdnů největší italský závod MAD OF LAKE, kam zavítá i velká část českých závodníků, kteří budou bojovat na zdější trati o cenné kovy! Letos v opravdu silné konkurenci.

 

 


 

Další články:

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Dámy z Ghost Factory Racing ovládly Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považován za nejslavnější a zároveň nejtěžší etapový MTB závod na světě. Letošní jubilejní 20. ročník zcela ovládly dámy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zajistily celkové prventsví v kategorii UCI Women. Dánský jezdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategorii UCI men.

Norco jezdkyně Gracey Hemstreet přepsala historii na Red Bull Hardline

Norco jezdkyně Gracey Hemstreet přepsala historii na Red Bull Hardline

Gracey Hemstreet se minulý týden zapsala do historie tím, že jako první žena dokončila trať na Red Bull Hardline v Tazmánii a mezi nejlepšími jezdci světa získala ocenění "Rider of the Week".

VIDEO: Slavík na Ghost zdolává nekonečně dlouhé schody v Hongkongu

VIDEO: Slavík na Ghost zdolává nekonečně dlouhé schody v Hongkongu

Downhillový šílenec Tomáš Slavík si jako suvenýr z cest přivezl další díl videoprojektu STAIR CHASE. Pojďte se podívat, jak na svém Ghostu zdolával nekonečně dlouhé schody v Hongkongu.