Sleva 15 % na tretry a boty na kolo. Do konce akce zbývá jen:

  2. 6. 2023

Peggy Marvanová odstartovala na Trans Balkan Race

Ambasadorka Mojekolo a známá ultrabikerka Markéta Peggy Marvanová dnes odstartovala na mezinárodním závodě v bikepackingu Trans Balkan Race.

Bikepacking na Balkáně

Bikepacking závody jsou specifické tím, že se závodníci musí spolehnout sami na sebe a věci, které si připravili. Nemají tedy k dispozici žádný podpůrný tým. Na trase tohoto závodu jsou k dispozici dva body se zázemím, kde se dá vyspat a najíst, jinak je to v rukou závodníků. Trans Balkan Race je závod dlouhý 1350 km s převýšením 27000 m, který vede přes území Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory. Trasa vede převážně mimo civilizaci, to znamená, že podél trasy nebudou mít k dispozici obchody a závodníci se tedy musí více nabalit. První závodník se očekává v cíli přibližně za 5 dní a limit pro zdolání trasy je 9 a půl dne.

 

Peggy

 

Plány a výbava Peggy

Po zklamání v závodě Godzone, kde se její dva kolegové rozhodli vzdát se, Peggy se poctivě připravovala a střihla ještě jeden přípravný závod, 13 hodinový Hannah EPO Survival, mistrovství ČR v přírodním víceboji dvojic, kde spolu s přítelem vybojovali 2. místo. Závod Trans Balkan Race spolu s Silk Road Mountain bike race v Kyrgyzstánu je pro Peggy vrcholem sezóny. Balkán je pro českou ultrabikerku novým závodním prostředím. Výbavu moc měnit nebude, ovšem letos jezdí závody na novém kole Lapierre ProRace, na kterém si tentokrát nechala i odpruženou vidlici, protože kolo je velmi lehké a má na něm stejné vychytávky jako předtím například od značky SKS Germany. Jak je již výše zmíněné závod se jede víceméně mimo civilizaci, takže Peggy si s sebou bere mnohem více vody a jídla. Osvědčilo se jí vozit více sportovní výživy, protože nemůže spoléhat na minimum obchodů, které se na trase nacházejí. Live tracking závodu je dostupný zde.

 

peggy

 

Ultramaratonské úspěchy Peggy Marvanové

Peggy je nejlepší ultramaratonskou cyklistkou v Česku. Jako nejmladší účastnice zdolala v roce 2015 americký závod horských kol Tour Divide Race a o dva roky později už na trati dlouhé 4 500 km brala první místo v kategorii žen. V roce 2019 zdolala 8 000 km dlouhou trať závodu American Trail Race, který startoval u Atlantického a končil u Pacifického oceánu. S časem 48 dní a 22 hodin skončila na 1. místě v ženách a na 2. místě celkově.

Rok 2021 byl ve znamení výzvy nazvané Korona Himaláje. “Koruna Himaláje znamená zdolat 14 osmitisícovek. My tu výšku překonáme na kole,” hlásila před startem Peggy. Na vybraných alpských stoupáních nakonec nastoupala více než 120 000 výškových metrů a najela přes 3 000 kilometrů.