3. 2. 2023

Lapierre se po 11 letech vrací na závodní XC tratě

Lapierre oznamuje svůj oficiální návrat na nejvyšší úroveň světového cross-country. Reprezentovat ho bude nedávno představený Lapierre-Mavic Unity Team, který bude závodit na karbonových modelech XR a Prorace.

 

Lapierre je zpět

Po 11leté odmlce se Lapierre vrací do elitní XC soutěže. Kosmopolitní tým, složený ze tří jezdců a tří jezdkyň chce zazářit na největších akcích na tratích UCI XCO a XCC. Ženský tým tvoří dánská jezdkyně Malene Degn, 8. na posledním mistrovství Evropy a světa v roce 2022, anglická jezdkyně Annie Last, vicemistryně XC maratonu v roce 2022, a mladá a nadějná francouzská jezdkyně Isaure Medde, šampionka v XC Eliminator v roce 2020 a vicemistryně ve francouzském šampionátu U23 v letech 2021 a 2022.

 

LapierreLapierreLapierre

 

V mužské kategorii povede tým zkušený dánský jezdec Sebastian Fini Carstensen, sedminásobný dánský šampion a dvojnásobný vicemistr Evropy XCO 2021/2022, švýcarský jezdec Thomas Litscher, bronzový z mistrovství světa XCC 2022 a norský jezdec Erik Haegstad, 2021 norský šampion XCO a XCC.

 

LapierreLapierreLapierre

 

Posláním týmu Lapierre-Mavic Unity bude zazářit ve Světových pohárech, ale také být přítomen na dvou následujících olympiádách. Tým povede Céline Hutsebaut a její společnost VaillantTT. Céline Hutsebaut má bohaté zkušenosti s vedením MTB týmu UCI Elite International.

 

XR a Prorace CF

Tým Lapierre-Mavic Unity bude jezdit na novém horském kole Lapierre XR, celoodpruženém modelu, nebo na hardtailovém Proracu CF. Oba modely jsou speciálně navrženy pro XCO a XCC a jsou vyrobeny z UD SLI karbonu, který je zárukou lehkosti a vysokého výkonu. Mavic bude doprovázet sportovce na jejich cestě k vítězství s tím nejlepším vybavením v podobě přileb a karbonových kol Crossmax SL Ultimate.

 

lapierre

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Lapierre Norco Look